KEKÜL DENİZ’DEN BİR “BABA” YAZI

KEKÜL DENİZ’DEN BİR “BABA” YAZI
Haziran ayının 2. Haftası “Babalar Günü”dür. Bugünde evlatlar babalarını arayarak, babaları aramızda olmayanlar ise fotoğraflarını yayınlayarak, yqzılar, şiirler, özlü sözler yayınlayarak duygularını, özlemlerini ve dualarını dile getiriyor. 19.06.2018 17:18


Haziran ayının 2. Haftası “Babalar Günü”dür. Bugünde evlatlar babalarını arayarak, babaları aramızda olmayanlar ise fotoğraflarını yayınlayarak, yqzılar, şiirler, özlü sözler yayınlayarak  duygularını,  özlemlerini ve dualarını dile getiriyor. Babalar ve Oğulları deyiminin yanında bir de babalar ve kızları var ki bu sevgiyi anlatmak çok zor. Zaten bugüne kadar kimse de anlatamamış. Kız evlatları için baba bir dağdır, efsanedir...


 Artvin Ardanuç Usot( Tosunlu) köyü halkından Ankara’da ikamet etmekte olan Yazar, şair, gazeteci ve sanatçı Rasim Yılmaz’ın küçük kızı Deniz (Kekül) Yılmaz, Babalar Günü nedeniyle sosyal paylaşım sitesindeki özel sayfasından duygularını dile getiren babası Rasim Yılmaz’ı çok muhteşem bir yazı yayınladı. Dedim ya kız çocukları kalplerinde gerçek ana baba sevgisi taşır. Gerçek hayatta hastalanan anne babalara %90 kız çocukları bakar.

Erkek çocukları bu konuda ne yazık ki sınıfta kalır. Babalar da kız çocuklarını ayrı bir sever ve değer verir. Çünkü bilirler ki kız çocuğu çok iyi yetiştirilmelidir. Çünkü erkek egemen  (ataerkil) toplumlarda hep kadınlar ezilir. Her şey onlara yüklenilir. Bunu çok iyi bilen anne babalar kızlarının ayakta durmasını sağlayacak eğitim görmesi için büyük çaba harcarlar. Onların bir damla gözyaşına dünyaları yakarlar.  Tabii bunları yapacak olan anne babanın çağdaş, muasır medeniyetlerden nasibini almış, insanın kadın ve erkekten oluşan bir yaratılmış olduğunu bilen, kadını erkekten  aşağıda görmeyen,  elmanın bir yarısı erkek ise diğer yarısının kadın olduğunu  bilen anne baba olduğunu hatırlatmak isterim.

  Kadriye ve Rasim Yılmaz’ın küçük  kızı Deniz (Kekül) Yılmaz’ın babalar günü yazdığı yazıda şu ifadeler yer alıyor;

Canım Babam;

Doğduğum andan beri ellerimi hiç bırakmadın. Gözünü üstümden hiç eksik etmedin. Her zaman beni koruyup kolladın. Hastalandığımda sabaha kadar başımda bekledin. Hep bir sonraki adımımı hesaplayıp öncesinde bana yardımcı oldun. Hepsi için çok ama çok teşekkür ederim babam.

Ben hep seni örnek aldım kendime. Senin gibi cesur, kararlarının ve düşüncelerinin arkasında dimdik durabilen, kendi görüşlerini özgürce savunabilen, ne olursa olsun nasıl zorluklar yaşanırsa yaşansın hep haklı ve doğru durabilen, senin gibi etrafındaki insanların imrenerek baktığı, herkes tarafından sevilen ve çok büyük saygınlığa sahip olan, senin gibi bir yerde adı geçtiğinde adının ve yaptıklarının hemen akla geldiği birisi olmak istiyorum.

Ben arkadaşlarımın arasında hep bir lider, bir yol gösterici, kendi kararlarını alabilen birisi olduğumu düşünüyorum. Ve şimdiden oluşan karakterimde senin o kadar büyük bir rolün var ki babacığım hepsi için çok teşekkür ederim. Ve ben çok şanslıyım, her yönüyle gurur duyduğum bir babam var. İleri görüşlü, yenilikçi, toplumun geriliğine karşı mücadele veren, ağaçları ve doğayı seven aynı zamanda doğayı sonuna kadar da koruyan birisisin. Doğa sevgimi sana borçluyum. Çoğu yaşıtımın sözlerinde anlam olmayan boş müziklerine karşı özgün müzikleri, türküleri çok seviyorum. Müzik kulağımı ve müzik zevkimi de sana borçluyum.

(Arada agresif müzikler de dinliyorum
Etiketler: artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.