MERHUM TURAN ÖZER İÇİN LOKMA DÖKÜLDÜ

MERHUM TURAN ÖZER İÇİN LOKMA DÖKÜLDÜ
Artvin'in ilk esnaflarından ve saygın değerlerinden Turan Özer, 1 Mayıs 2019 tarihinde hayata veda ederek aramızdan ayrıldı. Turan Özer, İstanbul’da ikamet ettiği için Küçük Halkalı mezarlığında sonsuza uğurlandı. Merhumun ruhu için Artvin’deki akrabaları Halitpaşa Camii önünde lokma döktürdü. 06.05.2019 13:20
Akrabalarının isteği üzerine lokmayı döken Nebahat katırcı, “Turan Özer ağabeyimizi çok iyi tanırdım. Artvin yürekli, dürüst, güzel bir insandı. 1 Mayıs’ta aramızdan ayrıldı. Akrabaları beni arayarak merhum Turan Özer’in ruhu için lokma döktürdü. Bu kültür bizim geleneklerimizde vardır. Ben de Turan Özer büyüğümüze Allah’tan Rahmet diliyorum. Mekânı cennet olsun. Özer ailesinin, Altuntaş a,ailesinin de acılarını paylaşıyorum”.dedi. Lokma dökülen Halitpaşa Camii önünde tabelada ise şu bilgiler yazıldı.
"Nejla Özer'in eşi, Orhan ve Ayhan Özer'in kardesleri,Arzu, Ali, Mehmet ve Murat Özer'in babaları,Bahattin Altuntaş'ın kayınpederi Turan ÖZER vefat etmiştir.... İstanbul'da defnedilen merhumun ruhu için, Artvin Halitpaşa camii önünde lokmamızı döktük... Allah kabul etsin....”
İŞADAMI TURAN ÖZER KİMDİR?
Turan Özer 1940 yılında Artvin’in Merkez köylerinden Ballı üzüm (Drink) köyünde doğdu. Annesi Sultan Hanım babası Celal Bey’dir. Turan Özer, Sultan Celal Özer Çiftinin en büyük çocuğudur. Turan Özer, Kadriye, Şükriye, Orhan, Asuman ve Ayhan Özer’in ağabeyidir.
Turan Özer, vatani görevini bitirdikten sonra çok genç yaşta ticarete atılır. 1960 yılında henüz 20 yaşlarında iken küçük bir bakkal ile ticaret hayatına başlar. Bu arada Nejla Eryiğit ile tanışırlar ve evlenir. Mehmet, Arzu(Sevgi) Murat ve Ali adlarında 4 çocuğu dünyaya gelir. Ticaret hayatında çok başarılı bir grafik çizer.
Kardeşleri Orhan ve Ayhan Özer ile birlikte “ÖZERLER KOLLEKTİF ŞİRKETİ”ni kurar. Profilo, İpragaz, Arçelik, Goodyear, İveco, Renault, İstikbal ve Çilek gibi bayiliklerle Artvin’e hizmet verir. Ticari hayatını Artvin’de başarı ile sürdüren İşadamı Turan Özer, Artvin Halkı’nın gönlünde taht kurar. Bir yandan da iş hayatını İstanbul’a taşır.
1990’larda plastik sanayide başarılı bir çalışma ile iş hayatına burada devam eder. İstanbul’da da sevilen, sayılan işadamlığının yanında insan olarak da insanların yüreğinde dost olarak yer bulur. Artvin’i gerek dürüstlüğü, gerek çalışkanlığı gerekse kültürü ile en iyi şekilde İstanbul’da yaşar ve yaşatır.
Turan Özer, 28 Şubat 2018 tarihinde kendisinden küçük olan kardeşi Orhan Özer’i kaybetti. Kardeşinin ölümünden büyük üzüntü duydu. Kendisi de 1 Mayıs 2019 Çarşamba günü hayata gözlerini yumar. Cenazesi 2 Mayıs 2019 tarihinde ikamet ettiği İstanbul-Bağcılarda kılınan cenaze namazının ardından Küçük Halkalı Mezarlığı’nda sonsuzluğa uğurlandı..
Artvin Post olarak merhum Turan Özer'e Allah’tan Rahmet, Özer ve Altuntaş ailelerine başsağlığı diyoruz. Ruhu Şad, mekanı cennet olsun..
HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.