MUHTARI MAKAMINDA DARP ETTİLER!.

MUHTARI MAKAMINDA DARP ETTİLER!.
Murgul İlçesi Damar köyünde bir işletme müdürü, Köy Muhtarını makamında darp etti. Fabrika Damar muhtarının darp edilmesi, Damar’da- Murgul’da tepkiyle karşılandı.08.08.2018 21:04
 İşletme Müdürü S. K.yanlarındaki 3 kişi ile Damar Köyü Muhtarı Mehmet Arslan’ın makam odasına gitti. Sinan K.muhtarlığın sekreterin çıkmasını istedi ve sekreterin çıkması ile muhtarlığın kapısı kapatıldı. Muhtar Mehmet Arslan, koltuğuna oturmak istediği sırada S.K. ve yanındakiler bir anda saldırıya geçti.
 Güvenlik kamersi kayıtlarında, S.K. ve yanındaki kişilerle elindeki bir kâğıtla makam odasına telaşlı girmeleri ve muhtara yaptıkları darp sonrası eli kolu sallayarak çıkmaları yansırken, olay sonrası makamına geçen İşletme Müdürü S.K.İşletme önünde Jandarma ekipleri tarafından bir süre önlem alındı ve havanın kararması ile İşletme Müdürü S.K.Jandarma eskortu tarafından evine götürüldü.
Muhtar Mehmet Arslan, kanlar içinde makam odasında Jandarma Ekibi tarafından ifadesi alınırken, İfadesine başvurulmak istenen S.K.nın ifadesi gece 22.00’de alındığı öğrenildi.
4 KİŞİ MAKAMDA BİR ANDA SALDIRDI
Öldüresiye Darp edildiğini, yerlerin kan revan haline geldiğini belirten Damar Köyü Muhtarı Mehmet Arslan, “Fabrika Müdürü S. K benimle konuşmak istediğini söyledi. Ben de muhtarlığın yanındaki cafedeydim gelin konuşalım dedim.  Geldiler, muhtarlıkta konuşalım dediler. Olur dedim. ”Sinan K.ile yanlarındaki 3 kişi içeri girdiler. Sekreter dışarı çıktı, Ben de makama geçip oturmak istediğimde  S.K. ve beraberindeki 3 kişi bir anda saldırıya geçti ve  bu saldırı yaklaşık 10 dk.sürdü... 
.Benle şahsi bir işi olan insan, beni başka yere çağırabilirdi. Bana yapılan saldırı Damar Köyüne yapılmıştır.   Meselenin davayı kazandığı halde işe alınmayan 22 işçinin işe alınması yada alınmayacaksa 8 aylık farklarıyla birlikte tazminatlarının verilmesi olduğunu savunan Arslan,” Biliyorsunuz, Fabrika tüm işçileri işten atmış, daha sonra 22 kişi hariç herkesi yeniden işe almışlardı. Kalan 22 kişi mahkemeyi kazandıkları halde işe dönemiyor. Bu insanlar mağdur oldu. Bununla ilgili telefonda tartışmamız oldu. Başka bir sorunumuz olmadı.
BEN HEM DAMAR KÖYÜ MUHTARI HEM DE MURGUL MUHTARLAR DERNEĞİ BAŞKANIYIM
Ben Damar Köyü muhtarıyım. Aynı Zamanda Muhtarlar Derneği Başkanıyım. Ben köyümün,  köylümün, gençlerimizin sorunlarını elbette ki çözmek için çalışırım. Bu 22 genç ne olacak? Hala bunun cevabı yok.Bu yüzden muhtarlık binasının içerisinde, Devletin bir makamında saldırıya uğradım. Saldırıyı yapan da, bin kişinin çalıştığı bir şirketin İşletme Müdürlüğünü yapan bir kişi. Ben işletme müdürü gibi atama ile gelmedim,  bu yapılan saldırı halkın seçtiği insana, köyümün insanlarına ve Devletime yapılan çirkin bir saldırıdır.
“BİZ BU İŞLETMEYE HER ZAMAN YARDIMCI OLDUK, ARACI OLDUK!”
Biz, İşletmede zaman zaman yaşanan sıkıntılara her zaman yardımcı olmuşuzdur, işçi alımı ve çıkarılan işçilerin tekrar alınması konusunda aracı olduk ve bu yüzden bu saldırıya uğradık iddiasını ileri süren Muhtar Yıldırım, bir makamda yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum ifadeleri ile yargının vereceği kararı merakla beklediğini,”söyledi. 
Muhtar Mehmet Arslan, olayın duyulmasının ardından Başta Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş olmak üzere birçok dostumuz, arkadaşımız geçmiş olsun dileklerini iletti. Ben hukukun üstünlüğüne,  
Türk Adaleti’ne her zaman güvendim, Yine de güveniyorum.  Bu planlı, organize bir saldırıdır.  Şikâyetçiyim, gerekenin yapılmasını istiyorum. Sonuna kadar hakkımı arayacağım.
 Damar halkı ise, konu her ne olursa olsun, bu olayın şirket sahiplerinin belki bilgisi dışında ceyran eden bir olaydır ama devleti temsil eden bir makamda yapılan saldırıyı nefretle kınıyoruz ifadeleri ile yaşanan olaylar hakkında duydukları huzursuzluklarını dile getirdiler. (Kaynak: Ziya Akyıldız)
HABER: ARTVİN POST


Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.