Murgullu Kamyoncular Yolu Trafiğe Kapadı

Murgullu Kamyoncular Yolu Trafiğe Kapadı
Murgullu Kamyoncular Yolu Trafiğe Kapadı18.12.2017 11:01


Murgul’da şoför esnaflığı yapan kamyon sürücüleri, yolu trafiğe kapattı. Olay yerine gelen jandarma ekipleri açmak için yoğun çaba sarf etse de kamyoncular biz ekmeğimizin peşindeyiz dediler.

Murgul’da şoför esnaflığı yapan, kamyon sürücüleri, 16 Aralık Cumartesi günü akşam saatlerine, Murgul, Borçka yolunu trafiğe kapattılar. Kamyonlarını yola çeken araç sürücüleri, trafiğin akmasına izin vermedi.

Kafkasör yaylası Cerattepe bölgesindeki madencilik çalışmaları devam ederken Artvin merkezde bulunan S.S 1 Nolu Motorlu taşıyıcılar Kooperatifi maden şirketiyle anlaşma yapmış, şirketin nakliye işini üstlenmişlerdi. Cerattepe’den, Murgul’a taşınacak olan malzemenin sadece Artvinli kamyoncuların getirmesine karşı çıkan Murgullu kamyoncular yolu trafiğe kapatarak eylem yapma kararı aldı.

Bir grup Murgullu kamyoncu araçlarını kara yolu üzerine çekerek kontak kapadılar. Olay yerine gelen Jandarma ekipleri sürücüleri ikna etmeye çalıştı. Sürücüler biz ekmeğimizin peşindeyiz, Cengiz Cerattepe’den Murgul’a malzeme taşıyor, bunu Artvin kooperatifiyle birlikte yapıyor. Biz buna karşı olarak bu işin Artvin ve Murgul Kooperatifiyle birlikte yapılmasını istiyoruz dediler.

Yapılan görüşmenin ardından kamyoncular büyük araç geçişlerine izin vermeyerek küçük araçların trafiğe ilerlemesine izin verdi. Daha sonra eylem son buldu.     


Etiketler: kamyon

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.