OTOPARKA %30 ZAM ÇOK FAZLA! BU ZAMMI NEYE GÖRE YAPTINIZ?

OTOPARKA %30 ZAM ÇOK FAZLA! BU ZAMMI NEYE GÖRE YAPTINIZ?
Artvin'de otoparka %30 zam yapıldı. 1996 yılında yapımı tamamlanan Artvin'in tek çok katlı otoparkında araçlarını park edecek abonelere kötü haber geldi. aylık abonman ücreti 100 TL'den 130 TL'ye çıkartıldı. Vatandaşlar zammı neye göre belirlediklerine dair sorular geliyor. 05.08.2019 10:01
Obanman ücretlerine yüzde 30 zam geldi. Araç sahipleri ise buna tepki göstererek, "Maaşlarımıza yılda iki taksitli yüzde 3, ikinci altı ayda %3 olmak üzere %6 zam yapılıyor, otopark ücretine %30.. İnsaf diyoruz.
Bu arada bize bu zam yapılıyor. Özel İdarenin personeline, bürokratlara, kısaca herkese bu fiyat uygulanıyor mu?. Artvin'de trafik en büyük sorun. Bu zamdan sonra insanlar araçlarını dışarıya park ederse sorun daha da artacak.
Bakın 2013 yılında dönemin valisi Artvin'in trafiğini rahatlatmak, trafik sorununu bir nebze çözmek için sembolik bir ücretle gün boyu aracını otoparka getirenden 1 TL alınıyordu. Bu gerçekten epey bir sorun çözdü. Eğer abone olursanız, aracınızı burada tutarsanız da uygun bir fiyat belirlenmişti. Şimdi bakıyoruz, çok büyük bir zam yapılmış.
Kendileri acaba ücret ödüyorlar mı? Ödeniyorsa herkes ödeyecek. bu otopark hepimizin, tüm Artvin halkınındır. Doktorlar hastalandığında ilacı bedava mı kullanıyor, evlerde bedava mı oturuyorlar.
O zaman siz de bu ücreti ödeyeceksiniz. Bu zam kararında olur veren el kaldıran İl Genel Meclis Üyelerinin gelecek toplantıda kararı yeniden gözden geçirmelerini bekliyoruz
Bu meclis üyeleri de il özel idaresinin Genel sekreterinden tüm personeline kadar bu zam kararını onayan il genel meclis üyeleri de bu parayı ödesin. yalnızca engelli, gazi ve şehit ailelerinden hiç bir ücret alınmasın.
Bu otopark zaten bizim vergilerimizle yapıldı. Üstüne neden bu kadar fahiş ücret talep ediliyor. Bunu anlamakta zorlanıyoruz" şeklinde sitemlerini dile getirdi.
Bu arada elektronik bariyer kollarının uzatılarak bir kişinin bile zoraki geçmesini de eleştiren vatandaşlar; "Otoprak'a giriş çıkış kontrol noktasında bulunan elektronik bariyer kolları uzatılarak bir kişinin bile zor geçeceği şekle getirilmiş.
Kaldırım yok, araçları araçların arasından, buradan geçmek gerçekten tehlikeli ve zor oluyor. Buna ne gerek vardı. Neymiş motosikletler kaçıyormuş.
Kardeşim sizin karalamalarınız yok mu. Kaçan olursa ona en ağır cezayı verdiniz mi kaçsın da görelim.Onlar kaçıyor diye yayaları tehlikeye atma hakkını size kim verdi. sanki başka çözüm yokmuş gibi, şaka gibi kolları uzatarak neredeyse duvara sıfır hale getirilmiş. Bunları sökün ve kamera çözümüne geçin."
-SAMİ ÖZÇELİK-

Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.