PAROLASI “YA İSTİKLAL YA ÖLÜM” OLANIN İSTİKLAL MARŞI ANCAK AYAKTA OKUNUR!..

PAROLASI “YA İSTİKLAL YA ÖLÜM” OLANIN  İSTİKLAL MARŞI ANCAK AYAKTA OKUNUR!..
PAROLASI “YA İSTİKLAL YA ÖLÜM” OLANIN İSTİKLAL MARŞI ANCAK AYAKTA OKUNUR!..13.03.2018 08:44


"Şairin dediği gibi.  vatan Toğrağın Kara Bağrında/ Sıra dağlar gibi duranlarındır. Yada Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘ Ya İstiklal Ya Ölüm” parolasıyla tam bağsız bir devlet olabilmek için  yüz yıllardır dimdik ayaktayız. Bu Cumhuriyet İstiklal Savaşı ile kurulmuştur.  Bundan dolayıdır ki İstiklal Marşı’nın her dizesi egemenliği eline alan ve kendi kaderini kendi tayin eden milletimizin sesidir.

Esaret ve tutsaklık kabul etmeyen halkımızın binbir fedakarlıkla yazdığı destan İstiklal Marşı ile vücut bulmuştur. İstiklal Marşı’nda vatanı işgal edilmiş halkımızın özgürlük ve bağımsızlık haykırışı vardır. İstiklal Marşı’nda milletimizin vatanı müdafaa etme iradesi vardır. İstiklal Marşı’nda halkımızın özgür yaşama kararı vardır.

İstiklal Marşı’nda ifade olunan bu ruh cephelerde yazılan destan ile mühürlenmiş, Cumhuriyet ile tamamlanmış, bu vatan topraklarında halkımızın hür yaşayacağı bütün dünyaya gösterilmiştir. Bugün de halkımız aynı ruha ve aynı heyecana sahiptir. Özgür, adil ve huzur içinde bir Türkiye’nin teminatı halkımızın sahip olduğu bu ruhtur. Geleceğimizi de bu ruh belirleyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün 97’ncı yıl dönümünde Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle anıyor, başta Büyük Atatürk olmak üzere vatan ve özgürlük uğruna nice destana imza atan bütün kahramanlarımıza, şehitlerimize ve gazilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyoruz."

ARTVİN FAAL GAZETECİLER DERNEĞİ YÖNETİM KURULU


Etiketler: istiklal

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.