RESSAM VE MÜZİSYEN TANJU ÇELİK O SES TÜRKİYE’DE ARTVİN’İN SESİ OLDU

RESSAM VE MÜZİSYEN TANJU ÇELİK O SES TÜRKİYE’DE ARTVİN’İN SESİ OLDU
Artvin-Ardanuç-Bağlıca (Çidil) köyünden Ressam ve müzisyen Tanju Çelik, Türkiye’nin en çok izlenen ve en çok başvuru yapılan Ses yarışması programı “O SES TÜRKİYE”de adından söz ettirmeyi başardı. 04.12.2018 09:15

Başarılı bir performans gösteren Tanju Çelik 2 juri üyesini döndürdü. Hemşehrimiz Beyazt Öztürk ve Hadise Tanju için döndü. Tanju Çelik, tercihini hemşerimiz Beyaz’dan yana kullanarak takımına girdi. Beyazıt Öztürk, memleketine uzun zamandır gidemediğini, bundan dolayı bir anlamda mahcubiyetini dile getirdiği yorumlar kısmında bir de çok anlamlı bir anısını paylaştı.

Beyaz;” TV Programına başladıktan sonra 2 yada 3 yıl sonra memleketime Artvin’e, Ardanuç’a gittim. Benim köyüm Ardanuç-Gümüşhane. Ben ünlü olmuşum ya harman yerinde 400-500 kişi toplanmış. Belli ki civar köylerden de beni görmeye, tanışmaya gelmişler.

Biz ünlü olunca değişiyoruz arkadaş. 2 genç geldi. Dedim ki şimdi bunlar imza isteyecek, diğerleri görecek, aman.. Gençler geldi ve “ Biz seni görmek için yaya olarak yürüyerek 3-4 saat yürüdük. Şimdi geriye dönmek için ayrılmak zorundayız. Size ayıp etmiş olmayız değil mi?”deyince ben çok mahçup oldum. Ben ne düşünüyordum, bu gençler bana ne söylüyordu..”dedi.

Hadise, Tanju’yu takımına almak için çok uğraştıysa da hemşehri sevgisi Tanju’yu kararından döndürmedi. Beyaz’ın takımına dahil oldu.

Programın TV’den yayınlanmasının ardından bir teşekkür açıklamasında bulunan Tanju Çelik;

“Merhabalar, öncelikle desteklerinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim . Gelen msj ve aramalara yoğunluktan dolayı cevap yazamadım. Hakkınızı helal edin. Destek veren herkese sonsuz teşekkürler .

Öncelikle aileme Her daim yüce bir dağ gibi arkamda duran babam Resul Çelik'e abim avukat Fatih çelik'e Trabzon'daki işyerim Livane müzik evi çalışanlarına ve ailesine , orkestra Arkadaşlarıma , (normal de resim iş öğretmeniyim ) beni yetiştiren saygıdeğer hocalarıma ve ressam arkadaşlarıma, sanat hayatımda en büyük imzayı atan

Ressam Derya Başkana , zamanını ayırıp izleyen tüm büyüklerim ve küçüklerime , gece uykularını benim yüzümden heba eden yeğenim Ege Taha -Ezgi- Beste ve Mina ya , ve bulutlu gözleri ile beni sabırsızlıkla bekleyen Memleket kokan Cumhuriyet kadınına yani Anneme sonsuz teşekkür ediyorum.

O SES TÜRKİYE yarışmasında hayran olduğum beğendiğim saygı duyduydum hemşerimiz, Türkiye’nin güldüren adamı BEYAZIT ÖZTÜRK ile devam edeceğim. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum hepinize sonsuz teşekkür ediyorum.”ifadelerine yer verdi..

Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.