SUAT YILMAZ SALKIMLI KÖYÜ(TOLGUM) MUHTARLIĞI İÇİN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

SUAT YILMAZ SALKIMLI KÖYÜ(TOLGUM) MUHTARLIĞI İÇİN ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Suat Yılmaz Salkımlı Köyü (Tolgum ) muhtarlığı için adaylığını açıkladı.29.10.2018 16:28
 Cumhuriyet Bayramı’nda muhtarlık adaylığını açıklayan Suat Yılmaz, farklı bir muhtarlık yönetimi vaat ederek, yapılacak her şeyin köy halkının ortak görüşü ile yapılacağını söyledi.

Köyün tüm sorunlarını çok iyi bildiğini, bu sorunların çözümünün de var olduğunu belirten Yılmaz, adaylığını Cumhuriyet Bayramında açıklamasının nedenlerini de anlattı. Cumhuriyet’in Atatürk’ün Türk Millet,’ne armağan ettiği en büyük eseri ve mirası olduğuna vurgu yapan Yılmaz;

“ATATÜRK’ÜN EN BÜYÜK MİRAS 
VE EMANETİ CUMHURİYETTİR.”

“Öncelikle bugün Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yılı. Cumhuriyet Atatürk’ün bizlere miras olarak bıraktığı en büyük eser ve emanet cumhuriyettir. Bu vesileyle Başta güzel, cennet ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarını, gazi ve şehitlerimizi, saygı, minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Bu anlamlı günde Salkımlı Köyü muhtar aday adaylığımı açıklıyorum.

Ben Artvin Merkez Salkımlı köyünde 1967 yılında dünyaya geldim. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Bu köyde doğdum köyümde ikamet ediyorum. Askerlik haricinde ömrümün tamamı burada geçti. Onun için köyüm benim gelmişim, geçmişim, geleceğim, her şeyim. Köyüme hizmet etmek benim için onurdur. Onun için köyüme asla ödeyemeyeceğim vefa borcumu ödemek için gönülden aday oldum.

BEN YAĞMUR DUASINA ÇIKARAK ŞEMSİYESİNİ 
YANINA ALAN ADAMIN İNANCIYLA YOLA ÇIKTIM

Adaylığımı dost, akraba, arkadaşlar ve ailemin yoğun isteği ve desteği ile açıklıyorum. Çok güzel hizmette bulunacağıma inandığım için, köyüme dair hayallerimi gerçekleştirmek için adayım. Bunları yapabilmek adına kendime, ekibime, ihtiyar heyetime güvenim tamdır. Bir şeye inanarak yola çıkarsanız bunu başarırsınız. Hani ders olsun diye anlatılan çok güzel bir hikaye var. Bir köye hiç yağmur yağmıyormuş. Köylüler yağmur duasına çıkmış. Sadece bir kişinin elinde şemsiye varmış. Diğerleri yaptığı duaya inanmıyormuş. İşte ben yola çıkarken o şemsiyesini alan adamı örnek alıyorum.

AHLÂT KÖYÜ İLE SALKIMLI KÖYÜ BİR 
İKEN BABAM 35 YIL MUHTARLIK YAPMIŞ. 
HALKIN GÜVENİNİ KAZANMIŞ ÇÜNKÜ 
ELİNDEN GELENİNİN EN GÜZELİNİ YAPMIŞ

Karayollarında çalışmaktayım. 2019 Şubat ayında emekli olacağım. Babam rahmetli Servet Yılmaz, uzun yıllar rekor denecek kadar uzun yıllar 35 yıl muhtarlık yapmış. Çünkü babamı köy halkı çok sevmiş. Onu bırakmamış. Babam güven vermiş, dürüstlük içinde yapabildiğini yapmış. Allah Rahmet eylesin. Onun oğlu olarak ilk kez muhtarlık adaylığımı açıklıyorum.

BİZ DERİNER BARAJINDAN EN BÜYÜK 
ZARARI GÖREN KÖYLERDEN BİRİ OLDUK!

Neden muhtar adayı olduğumun ayrıntılarını açıklamam gerekirse, Ben çok önemli bir kamu kuruluşunda 25 yıldır çalışmaktayım. Bu benim tecrübelerimi geliştirdi. Köyümdeki bütün sıkıntıları, eksiklikleri çok iyi biliyorum. Bunların çözümünü de biliyorum. Köy İhtiyar heyetimle birlikte bu sorunların çözümü için çalışacağız. 
Bakın, Artvin barajlar yüzünden maalesef büyük zarar gördü. Ülke için büyük katkı sunan bu devasa projeler, köyümüze, bize maalesef zarar verdi. Bunun karşılığını alamadık. 1997 yılında Deriner Barajı’nın başlamasından bu tarafa köyümüz çok mağdur oldu. Buna karşılık hiçbir şey yapılmadı ve yapılmamakta. Yol, altyapı, sulama suyu, içme suyu sıkıntıları sürekli yaşanmaktadır.

TOLGUM, SOT, BERTA ARTVİN’İN KONYA AMBARIYDI

Tolgum dediğinizde Sot ve Berta ile birlikte Artvin’in Konya ambarıydı. Meyve sebzesi Artvin’e yeterdi, üstelik komşu illere Ardahan, Erzurum, Rize’ye satılır gelir elde edilirdi. Elması, hurması, ayvası, narı, sebzesi satılır, insanlar bunun la geçinir, çocuklarını okuturdu, devlete yük olmazlardı. Kendi yağıyla kavrulur, kimseye muhtaç olmazlardı. Barajdan sonra maalesef bu gelir kaynaklarımız yok oldu. Bu konuda Tarım il müdürlüğü ile kapsamlı çalışmalar girip eski günlere dönmek için çalışma yapılmasını sağlayacağım. Köyde ne gerekirse onları köylülerimizle tespit ederek, istişare ederek çözümünü de birlikte yapacağız. Biz ne yapacaksak köy halkıyla istişare ederek birlikte yapacağız. Muhtarlık burada köy halkı adına organizasyon yapan kurum olacak.

KÖYÜMÜZDE SAĞLIK VE DOĞA TURİZMİ 
İÇİN TESİSLER YAPMAK İSTİYORUM

Bunun yanında köyümüzde Köy Kalkınma Kooperatifi ile de paydaş olup birlikte yapılması gerekenleri köy muhtarlığıyla birlikte yapacağız. Saçinka bölgesinde turizm tesisi çalışması yapma projemiz olacak.. Köyümüz, Artvin’e en yakın köylerden birisidir. Burada konaklama tesisleri yaparak gelip geçen değil, gelip konaklayan, burada kendi ürettiğimiz ürünleri sunarak meyve, sebze yoğurt, süt, peynir, ve yöresel yemeklerimizi yerli ve yabancı turistlere tattıracağız, tanıtacağız..

KARS - BOĞATEPE’Yİ OKUYUNCA 
BİZ NEDEN YAPMAYALIM DEDİM

Geçen günlerde yerel gazetelerde Kars Boğatepe gezisi haberini sizden okudum. Çok beğendim. O köylüler başarmışsa biz neden yapamayalım. Üstelik bizim daha çok imkânlarımız, doğamız, havamız, suyumuz, yaylalarımız, ormanlarımız her şeyimiz var. Mesela burada doğa ve sağlık turizmi için tanıtımlar yapabiliriz. Bunu da İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Artvin Valiliği ve İl Özel İdaresi gibi kurumlarla işbirliği yaparak projelerimizi hayata geçireceğiz.

Bu benim ilk aday adaylık açıklamam olduğu için burada noktalamak istiyorum Detaylı bilgiyi ihtiyar heyetimle birlikte halkımıza, Salkımlı Köyü halkına basın açıklamasıyla tüm kamuoyuna duyuracağım. Ben Tekrar Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor, Salkımlı köyü halkına, bu haberimizi okuyan tüm dostlarımıza en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum. “dedi.

HABER: SAMİ ÖZÇELİK

Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.