TEMİZ “İÇİLMEMİŞ ÇAYIN HESABI”NI ARTVİNLİ OKURLARI İÇİN İMZALADI!.

TEMİZ “İÇİLMEMİŞ ÇAYIN HESABI”NI  ARTVİNLİ OKURLARI İÇİN İMZALADI!.
TEMİZ “İÇİLMEMİŞ ÇAYIN HESABI”NI ARTVİNLİ OKURLARI İÇİN İMZALADI!.10.05.2018 12:42


Köşe yazarı, şair- yazar Mümtaz Temiz ilk kitabı “ İÇİLMEMİŞ ÇAYIN HESABI” ile okuyucularıyla buluştu. Kitabı çıkar çıkmaz Bursa’da kitap fuarında okurlarla buluşan Temiz, ardından Şavşat’ta okurlarıyla buluştu. 9 Mayıs 2018 tarihinde ise Artvin Merkez “PATİKA KİTAPEVİ”nde okurlarıyla buluştu.

 Saat 12.00’de başlayan imza günü saat 17.00’ye kadar sürdü.  Kitap alıp imzalatmak isteyen bazı okurlar ise yazarın imza gününü kısa tutmasına üzüldüklerini, 17.00’den sonra gelenler ise üzüldü.

 İmza günü sonrası kısa bir açıklama yapan Yazar Mümtaz Temiz; “ 9 Mayıs 2018 Çarşamba günü Artvin Merkez’de Patika Kitapevi’nde imza günümün olacağını 10 gün önceden duyurduk. Söz verdiğimiz gibi tam 12.00’de oradaydık. Ne zamana kadar süreceğini ise yazmamıştık. Yaklaşık 5 saat kalabildik. Gönül arzu ederdi ki  akşam 19-20.00 saatlerine kadar kalabilseydik. Ancak Şavşat’a dönmemiz gerekirdi. Geceye kalmak istemedim.

SAAT 17.00’DEN SONRA GELENLERDEN ÖZÜR DİLİYORUM

Bu nedenle saat 17.00 gibi imza günümü sonlandırdım.  O saatten sonra gelenlerden de özür diliyorum. Bunu bir başka zaman telafi etmeyi arzu ederim.. O kısa sürede çok değerli insanlar gelip, kitaplarımdan alıp imzalattılar. Çok güzel sohbetler ettik. O günleri yaddettik. Açıkça söylemem gerekir ki çok duygulandım. Ben bu kitabı yazarken çok zorlandım. Çünkü her sayfasını yazarken, her bir gününü, o korkunç yılları bir bir yeniden yaşadım. Ama şunu da belirteyim ki iyi ki de bu kitabı yazmışım. Bundan sonrası da gelecek.

“İÇİLMEMİŞ ÇAYIN HESABI TAM 36 YIL SONRA ORTAYA ÇIKTI!”

 “İçilmemiş Çayın Hesabı” ne bir roman, ne bir öykü, nede bir denemedir. Bunların üçünün de harmanlandığı bir çalışmadır. Bu kitap hakkında genel anlamda yüzde 99.9 hep olumlu eleştiriler yapıldı.  Bu da beni yeni bir kitap çalışmasına şimdiden yönlendiriyor. Ama zorluğunu da çok iyi bildiğim için  şimdilik cesaretim yok. Biraz zaman geçsin,  Zamansız hiçbir şey olmaz. “İçilmemiş çayın hesabı” tam 36 yıl sonra ortaya çıktı.

 OKURLARIMIN İSİMLERİNİ İLETİŞİM ADRESLERİNİ ALDIM.

Ben bu imza günümde kitap imzalatan tüm okurlarımın isimlerini telefonlarını, iletişim adreslerini aldım. Onlar kitabı okuduktan sonra düşüncelerini bana aktaracaklar. Olumlu olumsuz tüm eleştirilerini, önerilerini almak isterim. Çünkü okur, sizin aynanız gibidir. Yanlışınızı eksiğinizi, yada düzgünlüğünüzü yalansız gösterir. Bu nedenle değerli okurlarımıza çok güvenirim.

 İMZA GÜNÜMDE EV SAHİPLİĞİ YAPAN PATİKA KİTAPEVİ’NE TEŞEKKÜR EDİYORUM..

İmza günümde bana ev sahipliği yapan “Patika Kitapevi” sahibi Onur Dede ve çalışanlarına,   chp İl Başkanı Sayın Ahmet Biber’e, ORKOOP Başkanı Hasan Yaşar’a, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan’a, Çok kıymetli arkadaşım emekli öğretmen Mahmut Yaşar’a, kendisine imzaladığım kitapta da yazdığım gibi, “ İçilmemiş Çayın Hesabı”nı okumayı en çok hak eden bu kitabın yazılması için  beni heveslendiren,  sevgili kardeşim, güzel insan Sami Özçelik, Artvin’deki, elim, ayağım, gözüm oldu. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Artvin’in ev sahipliği başlangıçtan sonuna kadar çok güzel geçti.  Kitabımı alan okuyucularımız için özel bir teşekkür yazısı yayınlayacağım.  Herkese gönülden teşekkür ediyorum. İçilmemiş Çayın Hesabı Artvin’de dostlukla, muhabbetle fazlasıyla ödenmiştir. Bundan dolayı büyük mutluluk duydum.”dedi.

HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: İMZA

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.