TÜRKİYE MASTERLER VE VETERANLAR LİGİ BAŞLADI

TÜRKİYE MASTERLER VE VETERANLAR LİGİ BAŞLADI
ARTVİN MASTERLER VE VETERENLAR SAHAYA ÇIKTI23.10.2018 08:44
Türkiye Mastırlar ve Veteranlar Federasyon (TMVL) Ligi başladı. TMVL'de mücadele eden Artvin Mastırlar ve Veteranlar Futbol Takımı ilk maçlarına çıktı. Bayburt Masterler ve Veteranlar takımını konuk enden ev sahibi Artvin Mesterler ve Veteranlar takımı ilk karşılaşmasında sahadan2-0 mağlup ayrılmasına rağmen, kazanan dostluk ve tribünlerde bu karşılaşmayı izleyen çok sayıda Artvinliler oldu.

Güzel ve hoş bir pazar günü, keyifli kavgasız, gürültüsüz, küfürsüz, aileleri ve çocuklarıyla birlikte maç izleyen futbolseverler, yeneni de yenileni de alkışlayarak veteranları izlemekten mutluluk duydu.

Güzel bir sahada ve atmosferde oynan karşılaşmayı Türkiye Masterler ve Veteranlar Federasyonu Genel Başkanı Kenan Gürsü ve Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ekşioğlu da protokol tribününden izledi. Türkiye Masterler Ve Veteranlar Federasyonu Başkanı Kenan Gürsu, kendisinin de Karadenizli, Ordulu olduğunu, Artvin’e ilk kez geldiğini, Artvin’de gördüğü ilgiden dolayı ve çok büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

ÇOK ZOR BİR İŞ ÇIKARTTIK. AMA
SANIRIM GÜZEL BİR ŞEY YAPTIK!

Gürsu;” Ben Kenan Gürsu. Ordu 1969 doğumlu. Eski Profesyonel futbolcuyum. 2 profesyonel futbol kulübünde yöneticilik yaptım, Amatör spor kulüplerinde yöneticilik yaptım. Daha sonra Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Federasyonu’nu kurduk.

Kurduk derken o kadar kolay olmadı. Bu aslında bir rüyaydı, gerçek oldu. Hiç kimsenin inanmadığı hatta başkanvekilimin bile inanmadığı bir proje bu. Antalya’da yapılan turnuvalardan esinlendik. Kendimde o aralar turnuvalara gidiyordum. Turnuva bir eğlenceydi, ciddiyet yoktu. Türkiye’de hangi yaşta olursanız olun futbol ciddiye alınır , sevilir ve izlenir. Böyle bir çalışma başlattık. Sanırım güzel bir şey yaptık. Tabii ki takdir kamuoyunun.

ARTVİN’DE ÇOK MUTLU OLDUK. 
HERŞEY, HERKES ÇOK GÜZEL!"

Türkiye Masterler Ve veteranlar Futbol Ligi; bir halatı hep birlikte çeken, hep birlikte üzülüp hep beraber sevinmesini bilenlerin ligidir. Doğu Karadeniz Bölgesi’nde 6 takım mücadele ediyor. Bunlar. Artvin, Bayburt, Pazar, Kelkit ve Gümüşhane ve Erzincan Masterler ve Veteranlar takımlarımız yer alıyor. Ligimizde bölgeler toplamında toplamda 48 takım mücadele ediyor. Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligi; futbola gönül vermiş ve birbirlerine saygı duyan takımların ligidir.

Artvin’e ilk gelişimiz olmasına rağmen çok tanıdık, çok dost canlı insanlarımızla karşılaşmanın, böylesine muhteşem bir coğrafyada, çok güzel bir havada, ilk maç olmasına rağmen tribünlerde gördüğüm aileleri, çocuklarıyla gelmiş futbolseveri görünce kendimizi çok mutlu hissettik. Artvin ligimize ilk kez katılıyor. Bugün Artvin’deyim diye söylemiyorum, Artvin’e ilk kez geldim, İnsanı, doğası, gerçekken çok güzel. Benim İstanbul’da Artvinli çok dostlarım var. Bugün buradaki atmosfere, havaya, şu an oynana futbola bayıldım. Çok mutlu oldum.

YAŞA VE YAŞAT PROJESİNİ HAYATA GEÇİRİYORUZ

Türkiye Masterler ve veteranlar Futbol Ligi resmi bir ligdir. İzinleriyle, belgeleriyle Biz Yaşa ve yaşat projesini hayata geçiriyoruz. haftaya Bartın’da olacağız. Bu projemiz, Şehit, gazi, yetim , mali durumları olmayan ailelerin çocuklarına spor yaptırmak, elinden tutmak, onların içinden yıldızlar bulmak, altyapımıza kendi futbolcularımızı kazandırabilmek. Topundan, formasına, kramponuna kadar ne varsa federasyonumuz ücretsiz temine diyor. Haftaya Bartın’da başlatıyoruz. Biz artık belli yaşa geldik. Ben çok ciddi bir kalp krizi geçirdim. Hayat kısa ve boştur. Yaşarken en faydalı insan olabilmekte maharet bence. Her şeyi devletten beklememek lazım.. Elimizden gelen ne varsa yapmalıyız diye düşünüyorum.

HER HAFTA ARTI 40 FUTBOLLA ULUSAL TV’LERDEYİZ

Biz Ulusal TV’de program yapıyoruz. Artı 40 Futbol’da Masterler ve veteranları anlattığımız federasyonumuzla ilgili bilgi verdiğimiz programlar. Bunun da maliyetini federasyonumuz olarak biz karşılıyoruz. Milli Karmamız var. Elimizden geldiğince destek vermeye çalışıyoruz. İnşallah oda olacak.

“ARTVİN HALKINA GÖNÜLDEN TEŞEKKÜRLER.”

Son olarak, Artvin’e, Artvin Halkı’na ve özellikle size, yerel basına çok teşekkür ederim. Bu arada bir TV kurma hedefimiz var. Allah nasip ederse. İstanbul Merkezli olacak bu. İnşallah güzel bir eser bırakırız. Bugün varız, yakın yokuz. Dünyada her şey boş. Önemli olan geride ne bıraktığınızdır.”dedi.
“BUGÜN ARTVİN’DE UNUTAMAYACAĞIMIZ GÜZEL BİR GÜN YAŞATTILAR.”
Türkiye Masterler ve Veteranlar federasyon Başkan Yardımcısı Mustafa Ekşi de yaptığı kısa açıklamasında; “Adım Mustafa Ekşioğlu, Federasyon yöneticisiyim. Bu maç için İstanbul’dan geldik. Bizi çok güzel karşılayarak ve çok özel ağırlayarak unutamayacağımız bir gün yaşattılar. Rakiplerini de aynı şekilde ağırladılar. Bu çok güzel bir şeydir. Bundan dolayı Artvin masterlere çok çok teşekkür ediyorum.

“MASTERLERDE KURULAN DOSTLUKLAR HER 
ŞEYE DEĞER, ÖRNEK OLARAK ALINMALI.”

Bugün hava güzel, saha güzel, tribünler güzel. Bu sayede insanlar birbirlerini daha iyi tanıyorlar, dostluklar kuruluyor. Sahada güzel şeyler izliyoruz. Bakın disiplin içinde ciddiyetle , tüm kurların uygulandığı, en küçük bir kural dışılığına bile izin verilmeyen resmi maçlardaki ciddiyet içinde maç yapılıyor. Maç sonrası birlikte yemek yeniyor, Orada konuşuluyor, zaten takımı çiçekle karşıladılar, uğurlamayı da böyle yapıyorlar. Biz bu dostlukların oluşmasında federasyonumuzun koyduğu katkıdan dolayı gurur duyuyoruz. Devamı için elimizden gelen çalışmalarımızı yapıyoruz. Hafta sonu insanlar gelmiş, bu güzellikleri izliyorlar. Zaten amacımızda budur. Size de verdiğiniz basın desteğinden dolayı çok teşekkür ediyorum.” Dedi.
İLK MAÇIMIZDI HEYECAN VARDI, ACEMİLİĞİMİZ VARDI

İlk karşılaşma olmasına rağmen Artvin halkının gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür eden Artvin Masterler ve Veteranlar Takımı antrenör ve futbolcuları Sezgin Uluköy ve Ahmet Külük, seyirciye, güvenlik tedbirlerini alan emniyete, sağlık ekibine ve yerel basına teşekkür etti. Ahmet Külük,”Bugün Artvin Masterler ve veteranlar olarak Türkiye Masterler Ve Veteranlar Ligi ilk maçımıza çıktık.

Gerçekten çok heyecanlandık ve mutlu olduk. İlk karşılaşmamız olduğu için acemilik olsun, henüz tam olarak uyum sağlayamadık. Maçı 2-0 kaybetmemize rağmen bundan dolayı çok üzülmedik. Çünkü önümüzde uzun bir süreç var. Bizi yalnız bırakmayan ilk karşılaşmamızda bizi şaşırtacak kadar seyircinin olması gerçekten bizi mutlu etti.”dedi.

“BİZİ YALNIZ BIRAKMAYAN HERKESE 
GÖNÜLDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.”

M. Sezgin Uluköy’de yaptığı açıklamada;” Türkiye Masterler ve Veteranlar Ligi’ndeki ilk karşılaşmamıza çıktık. Hakikaten çok güzel bir atmosfer vardı. Hava güzeldi. Saha, güzeldi, tribünlerde insanlar güzeldi. Ben ilk karşılaşmamızda bizleri yalınız bırakmayarak onurlandıran Başta Federasyon Genel Başkanımız Kenan Gürsu ve Bşk. Yardımcısı Mustafa Ekşi’ye, Güvenliğimizi sağlayan emniyet güçlerimize, sağlık ekibimize, Basınımıza ve özellikle de tribünlerde bize destek veren değerli futbolseverlere çok çok teşekkür ediyorum.”dedi.
HABER: SAMİ ÖZÇELİK

Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.