VALİ DOĞANAY’DAN TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU’NA BAŞINI KAŞITAN İSTEK!.

VALİ DOĞANAY’DAN TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU’NA BAŞINI KAŞITAN İSTEK!.
Artvin Ticaret Ve Sanayi Odası’nın (ARTSO) düzenlediği “Artvin’in Ekonomik Geleceği İstişare Toplantısı ve Ödül Törenine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hısarcıklıoğlu katıldı.09.09.2018 15:33

  Yerel yöneticiler, valisinden,  bürokratına, siyasetçiden, işadamına, esnaftan, çalışanına kadar herkes bu programa katıldı. Konuşmacılar, Artvin Turizmi üzerinde yoğunlaştı. Artvin’in alternatif turizmde Alternatifsiz il olduğu vurgulandı. Bu toplantı bir anlamda Artvin’de turizm ve Turizmin önemini anlatan toplantı oldu.
ARTSO’NUN BUNDAN SONRAKİ PROGRAMI “ARTVİN’DE EĞİTİM VE EKONOMİ” OLABİLİR
,Bundan sonra yapılacak toplantı Artvin’de eğitim ve eğitimin önemi, Artvin’in tercih edilen bir üniversite ili olması için neler yapılabilir başlığı ile olabilir. Genel anlamda turizm konuşulurken. TOBB’nin Artvin  Turizm Lisesi’ni yaptırdığını TOBB başkanı Hisarcıklığıoğlu konuşması arasında dile getirdi.  Artvin’e eğitim desteği verdiklerini söyledi.
VALİ DOĞANAY TOBB’DAN ÜNİVERSSİTE İÇİN YURT İSTEDİ
Artvin Valisi Ömer Doğanay, konuşmak için kürsüye geldiğinde, Artvin’de Turizm ile birlikte eğitime de dikkat çekerek TOBB Başkanından Yükseköğrenim için Yurt istedi. Artvin Çoruh Üniversitesi’nin daha çok tercih edilen üniversite olabilmesi için Yurt eksiğinin giderilmesinin önemine dikkat çekti.  Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Başkanı Hisarcıklığolu’na yaptırdıkları Turizm Lisesi’nden dolayı teşekkür etti.
Vali Ömer Doğanay’ın yurt isteği esnasında TOBB Başkanı Hısarcıklıoğlu’nun başını kaşıması dikkatlerden kaçmadı. Bunun beden dilinde konuyu düşünmeye başladığı anlamına geldiği belirtiliyor. HIsarcıklığolu’nun Vali Ömer Doğanay’ın isteğine ne cevap vereceği ise önümüzdeki günlerde belli olacak. 
HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.