ZİHİNSEL ÖZÜRLÜLER FEDERASYONU 15. OLAĞAN GENEL KURULU ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ!...

ZİHİNSEL ÖZÜRLÜLER FEDERASYONU 15. OLAĞAN  GENEL KURULU ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ!...
Zihinsel Özürlüler Federasyonun 15. Olağan genel kurulunu 23 Aralık 2018 Pazar günü Altı Nokta Körler Hizmet Vakfı’nda Artvin’den Artvin Engelliler derneği Başkanı Hatice Nur Ersöz’ün yer aldığı Türkiye’nin dört bir yanında federasyona bağlı üye derneklerin delegelerinin katılımıyla gerçekleşti. 25.12.2018 08:16
Zihinsel Özürlüler Federasyonun 15. Genel kurulu gündemle toplanarak geçici divan başkanlığına federasyonun onursal Başkanı Fikret Gökçe getirildi. Saygı Duruşunun yapılması, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Divan gündem programını gerçekleştirdi.
Genel kurula hitaben konuşma yapan Federasyon Başkanı Aynur Dankaz, “yeni ufuklar açan birlikteliğimizi Sakatlar konfederasyonun yetkilileri Türkiye’nin dört bir yanından gelen değerli delegeler yol arkadaşlarım. Gerçekleştirdiğimiz 15’nci Olağan Genel Kurulda yönetimim adına hepinizi saygıyla selamlıyorum.
Federasyonumuzun itibarına ve büyüklüğüne yakışan bir genel kurul olmasını diliyorum. Engelliler camiasına hak eksenli ilk mücadeleyi vererek federasyon konfederasyonun oluşumunu sağlayan bugün aramızda olmayan, ahrete intikal eden merhum Faruk Öztimur’u ve yine yönetim kurul üyemiz olan İsmail Gökçe’yi rahmetle anıyorum.
VAR OLMANIN YOLU BİR OLMAKTAN 
BİRLİKTE OLMAKTAN GEÇER
Üç yıldır sizlerle aldığımız destekle faaliyetlerimize devam ettik.. İki Zihinsel Engelli annesi olarak evlatlarımız için eğitim, bakım, sosyal hayata katılımı ve bizden sonrası için sürdürdüğümüz çalışmaları yeni bir güven duygusuyla güçle ve hak eksenli mücadelemizi her ortamda eskisinden daha güçlü sürdüreceğimizden emin olunuz. Var olmanın yolu bir olmaktan, birlikte olmaktan geçer. Federasyonumuza yeni ufuk açan birlikteliğimizi, bu birliktelikten doğan gücümüzü perçinleyen ve sesimizi daha güçlü duyuracak projelere olanak sağlayan bir genel kurul olması dileklerimle hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” Diyen başkan Aynur Dankaz, hazirun yeni dönemdeki hedeflerini açıkladı.

Genel Kurula Türkiye Sakatlar konfederasyonu Başkanı Yusuf Çelebi katılarak Engelliler camiasındaki çalışmaları hükümet  nezdindeki hukuksal düzenlemeler hakkında bilgi sundu.
Merkezi Ankara’da olan Zihinsel Özürlüler Federasyonu 23 Aralık 2018 Pazar günü gerçekleştirdiği 15. Genel kurul gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı eski yönetim ve gelir- gider hesapların ibra edilmesi ve federasyonun tüzük değişiklikleri kamu yararına olma başvuruların onayı yeni seçilen yönetim kuruluna yetki devrinde bulundu.
Genel kurulda her dernekten üst kurul üyesi olan 7 kişi oy kullanarak yeni yönetimi belirledi. Tek listenin yarıştığı olağan genel kurulda Başkan Aynur Dankaz, yeniden seçilerek güven tazeledi. Yeni oluşturulan yönetim kurulunu delegelere tanıttı. Eski yönetimin de sahneye çağırarak emeği geçenlere teşekkür etti.
Yeni yönetim Aynur Dankaz Başkan, Başkan Yar. H. İnci Cengiz, Genel Sekreter Turgut Sonuşen, Sayman Kemal Aydın, Yönetim Kurul üyeleri Günseli Tatar, Mustafa Enver Yılmaz, Dr. Neslihan Hüsnüoğulları, Dr. Yavuz Akaltun, Dt. Murat Altunok görev aldı. Ayrıca denetleme disiplin kurulu ve konfederasyonun üst kurul delegeleri de seçildi.
Zihinsel Özürlüler Federasyonuna bağlı olan Artvin Engelliler Derneği federasyon yönetiminde temsil edildi. Artvin Engelliler Derneği üyesi üst kurul delegesi olan Dr. Yavuz Akaltun federasyonun yönetim kurulunda seçilerek Ankara da Artvin’i Ankara da engelliler camiasına hizmet vermek için temsil edecek .
EMPATİ KURARAK YAŞAMALIYIZ
Zihinsel Özürlüler federasyonu Yönetim Kurulu’nda görev alan hemşehrimiz Dr. Yavuz Akaltun, seçimler sonrası Artvin yerel Basına yaptığı açıklamada;” Zihinsel Özürlüler Federasyonu’nun 15. Olağan Genel kurulu sonrası yeni yönetim kuruluna seçilmiş bulunuyorum. Burada bu görevi almamda Artvin Engelliler derneği Başkanı Hatice Nur Ersöz’ün telkinleri oldu.
Bu görevi almamda etkili olan en önemli şey sosyal sorumluluk duygusudur. Her insan sosyal alanda bir şeyler yapmalıdır. Çünkü unutmayalım ki özellikle engellilik konusunda hepimiz birer engelli adayıyız. O halde empati kurarak yaşamalı ve çalışmalıyız. Elimizden geldiğince aktif çalışmalarda yer alarak, topluma faydalı olabilmenin çalışmalarında yer alacağımdan dolayı mutluyum.”dedi.
YENİ YÖNETİMDE GÖREV ALAN DR. 
YAVUZ AKALTUN’U TEBRİK EDİYORUM
Federasyonun 15. Olağan Genel Kurulu’na katılan Artvin üst Kurul Üyesi Hatice Nur Ersöz;”Zihinsel Özürler 15. Olağan genel kurulumuzu başarıyla yaptık. Başkanımız güven tazelemiş oldu. Hemşehrimiz, Artvin’e çok önemli hizmetleri olmuş, fikir ve destekleriyle elinden geldiğince, maddi manevi desteklerini hiç esirgememiş olan Dr. Yavuz Akaltun Yönetim kurulu Asıl üyesi olarak görev yapacak. Ben kendisini Artvin’deki engellilerimiz ve engelli ailelerimiz adına kutluyor, başarılar diliyorum. Ben yine üst kurul üyesi olarak Hemşehrimiz gazeteci Rasim yılmaz ile birlikte görevimize devam edeceğiz. Yeniden başkan seçilen Aynur Dankaz’a ve Yeni Yönetim Kurulu’na başarılar diliyorum.”dedi.
HABER: SAMİ ÖZÇELİK

Etiketler: Artvin

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.