“BİZ, YÜZDE YÜZÜN HAYIR DUASI İÇİN YOLA ÇIKTIK.”

“BİZ, YÜZDE YÜZÜN HAYIR DUASI İÇİN YOLA ÇIKTIK.”
“BİZ, YÜZDE YÜZÜN HAYIR DUASI İÇİN YOLA ÇIKTIK.”05.03.2018 14:42


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yapılmakta olan İl ilçe kongreleri için yolladığı mesajda çok önemli tespitlerde bulunarak,  Türkiye’nin aydınlık, güneşli günlere kavuşması için neler yapılacağı ve nasıl çalışılacağı  ile ilgili tavsiyelerde bulunuyor.

İYİ Parti Artvin İl Kongresi’nde de okunan mesaj salonda bulunanlar tarafından alkışlandı. Kurucu İl Başkanı Filiz Akyüz’ün tek aday olarak çıktığı  1. Olağan Genel Kurul yoğun katılımlı ve coşkulu bir şekilde gerçekleşti. Başkan Filiz Akyüz, Meral Akşener’le Türkiye’nin güneşli, aydınlık günlere yeniden kavuşacağını söyledi.  Genel Başkan Meral Akşener’in kongreye gönderdiği mesajda ise şu ifadeler yer alıyor;

  “Bizler İYİ Parti’deyiz çünkü bizler demokrasinin ayaklar altına alınmasına seyirci kalamıyoruz. Çünkü bizler haksızlığa, hukuksuzluğa karşı susup oturamıyoruz” dedi.

Meral Akşener’in kongre için gönderdiği mesaj, kongre divan başkanları tarafından okunuyor. “Medeniyetin yolunu cesurlar döşer diyerek çıktığımız bu yolda, aynı cesareti gösteren kahraman dava arkadaşlarım; İYİ Parti ve Milletim adına her birinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Bu topraklar için canını ortaya koymuş şehitlerimizin ruhları şad olsun. Vatan toprağı için mücadele eden Mehmetçiğimiz sağ olsun, var olsun. Bizleri bu çatı altında buluşturan Yüce Rabbime şükürler olsun” diyen Akşener, şunları söylüyor:

“Bizler İYİ Parti’deyiz çünkü bizler demokrasinin ayaklar altına alınmasına seyirci kalamıyoruz. Çünkü bizler haksızlığa, hukuksuzluğa karşı susup oturamıyoruz. Çünkü gençlerimiz mutsuz ve umutsuzken bizler mutlu olamıyoruz. Çünkü bizler binlerce yıllık tarihimizin ve Atatürk’ün emanetini sahipsiz bırakamıyoruz. Çünkü bizler Türk Milleti’nin huzur içinde, refah içinde, çok daha İYİ bir Türkiye’de yaşayabileceğine inanıyoruz

Türkiye İYİ olacak dedik ve bu yolda tüm gücümüzle, sizlerle birlikte, Milletimizle birlikte emin adımlarla yürüyoruz. Henüz kuruluşumuz üzerinden birkaç ay geçmiş olmasına karşın “ne mutlu bizlere ki” İYİ Parti Türkiye siyasetinde en ön sıradan yer edinmiş ve milyonların umudu olmayı başarmış bir hareket haline gelmiştir. Kurulamaz dediler kurulduk, tutunamaz dediler tutunduk. Bugün de iktidar olamaz diyorlar andım olsun ki  yarın da iktidar olduğumuzu göreceğiz.

Her gün nefret saçanlar, topluma nifak sokanlar, kavga etmeyi maharet bilenler, koltuğa yapışmayı başarı sayanlar İYİ Parti’yi anlayamayacaklar. İYİ Parti bir kardeşlik hareketidir. İYİ Parti bir kucaklaşma hareketidir. Nefretin, kavganın, bağrışmanın hüküm sürdüğü kara bulutları dağıtmak için buradayız. Senin dilin ne demedik, senin inancın ne diye sormadık. “Ne olursan ol gel” diyen Mevlana misali toplumun her kesimine kucak açtık. Sizlere düşen görev il il, ilçe ilçe, mahalle mahalle bu kucaklaşmayı yurdun dört bir köşesinde sağlamak olacaktır. Sizlere düşen görev liyakat sahibi her insanımıza partimiz içinde bir yol açmak olacaktır.

Türkiye’nin İYİ olması için önce bizler İYİ olmalıyız. Kuruluşumuzda olduğu gibi bu sevgi mabedine katılmak ve milletine hizmet etmek için, kapımıza gelen milyonlarca vatandaşımız olacak. Her birini kucaklayın, her birini dinleyin. Ve samimi duygularla bu ülkeye hizmet etmek isteyen herkesi İYİ Parti çatısı altına davet edin.

 

Bizler ne yüzde 40 ile ne yüzde 50 ile yetineceğiz. Bu mücadele yüzde 100’ün hayır duasını alana kadar devam edecektir. İYİ Parti sizlerin fedakârlıklarıyla bu günlere geldi ve inanıyorum ki sizlerin aklı ve azmi ile birlikte geleceğe yürüyecek.  İlçe kongremiz hayırlı olsun, Allah hepimizin yolunu açık etsin.”

HABER: SAMİ ÖZÇELİK

 

 


Etiketler: iyi

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.