“ONLAR TEK ADAMA BİZ MİLLETİMİZE SAHİPÇIKIYORUZ!”

“ONLAR TEK ADAMA BİZ MİLLETİMİZE SAHİPÇIKIYORUZ!”
“ONLAR TEK ADAMA BİZ MİLLETİMİZE SAHİPÇIKIYORUZ!”11.06.2018 14:37


Türkiye tarihinin en önemli seçimine hazırlanıyor. Kimine göre bu bir seçim değil. “REFERANDUM.”   Ya Cumhuriyeti, parlamenter sistemi,  Demokrasiyi, kuvvetler ayrılığını bir kişiye teslim edeceğiz ve her şeye tek kişi karar verecek yada  Egemenlik Milletin olmaya, “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözü yaşatılmaya devam edecek. 

Hayati öneme sahip  çok önemli bir seçim  kararının,  üstelik OHAL’de, 2 ay gibi kısa süre içinde yapılması, bunun yanında konunun etraflıca tartışılması, konuşulması gerekirken, seçim kararının 2 kişi tarafından alınıp, Yüksek Seçim Kurulu’na, bu süre içöinde böylesine zor bir seçimin bu süre içinde yetişip yetişemeyeceği sorulmadan, görüş alınmadan  hazırlanın talimatının verilmesi bunun sağlıklı bir seçim olmayacağı konusunda herkes hemfikir.

“BİZİM TEK DERDİMİZ MİLLETİMİZ VE DEVLETİMİZDİR.”

Referandum niteliğindeki bu seçim tarihinin İYİ Parti’nin seçimlere girememesi için alındığı iddiaları konuşulmaya devam ediyor. İyi Parti 27. Dönem Artvin 2. Sıra Milletvekili Adayı Dr. Kamil Aksu,  yoğun geçen seçim çalışmalarını ve 24 Haziran’ın önemini Artvin Post gazetesine anlattı. Eğer bu seçim tarihi 24 Haziran’a denk gelmese o gün 2 milyona aşkın gencimizin Üniversite sınavı yapılacaktı. O zaman insanlar şu soruyu soruyor; Böylesine hayati bir seçim neden dar ve kısıtlı bir zamana sıkıştırıldı?  Gerçekten bunun  asıl nedeni İYİ Parti’nin seçime girmesini engellemek miydi?. Bütün bunların cevabı bu söyleşi içinde bulunuyor.

KAMİL BEY ÇALIŞMALARINIZ NASIL GİDİYOR. BUGÜNE

KADAR NERELERİ GEZDİNİZ İLÇELER KÖYLER DAHİL?

-  Öncelikle bana bu imkânı verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çok yoğun bir tempo ile çalışıyoruz. Sabahın ilk ışıklarından gecenin karanlığına kadar. Günde 3-4 saat uyku uyuyoruz. Üstelik Mübarek Ramazan ayı içindeyiz. Sahur’dan sonra yatamıyorum. Bu arada Mübarek Kadir gecesini idrak ettik. Tüm Müslüman alemine hayırlar getirmesini diliyorum.   İnsan hep düşünüyor tabii.  Bu kadar olumsuz şartlar içinde, bu kadar kısa süre içinde 2 milyonu aşkın gencimizin sınava gireceği böyle bir tarihte, sınavı erteleyerek acele acele seçime gitmenin zoru neydi? Bunlara bu hatayı yaptıran büyük bir sıkıntıları vardı demek ki!.   

Bunun en büyük nedeni İYİ Parti’nin seçime girmesini engellemekti. Nasıl ki kuruluşumuzu engelleyemediler, nasıl ki yaptıkları tüm çirkefliklere karşı halkın yürekten desteği ile, demokrasiye sahip çıkanların desteği ile kuruluşumuz engellenemedi, Bunu da başaramadılar. Seçimlerde varız ve iddialıyız. Sorduğunuz soruya geçersek eğer,

Tüm ilçeler bir kaç kez olmak üzere program dahilinde 2. 3. ve 4 er gün olmak üzere diğer tüm ilçelerde çalışmaktayız. Berta, Damar, Alaca, Hopa Sanayi mah. Hamurlu, İskebe, Seyitler, Sot, Akantaş, Kartla ,Omana olmak üzere programa göre köy gezilerimiz devam etmektedir.

DOLAŞTIĞINIZ İLÇELERDE KÖYLERDE NASIL BİR HAVA VAR? İNSANLARIN SİZE İLGİSİ NASIL?

-Vatandaşın AKP İktidarından yorulduğu açık olmakla birlikte, zarar görmemek için temkinli olanlar ve hiç korkmadan açıkça Millet İttifakında olduklarını gözlemliyorum. Sevindirici olan, Millet ittifakının açık bir ara ile AKP yanlılarından daha fazla bir halk kitlesi tarafından desteklendiğidir.

SİZ İNSANLARA NASIL YAKLAŞIYORSUNUZ. ONLARA NE ANLATIYORSUNUZ? ONLARIN SİZE SORUSU YADA YORUMU OLUYOR MU?

-Biz her şeyden önce tüm vatandaşlarımıza fiziksel olarak elimizin sıcağını ve kararlılığımızı hissettiriyoruz. Anlattıklarımıza hak verenlerin çoğunluğu bizi mutlu etmekle beraber, eğitim seviyesinin düşük olduğunu gözlemlediğim vatandaşlarımızın sorgulamadan koşulsuz bir biat ile AKP VE RTE ye bağlılıkları demokrasi için bir kayıptır.

“SAYIN AKŞENER, BUGÜN TÜRKİYE SİYASETİNDE ESEN DEĞİŞİM RÜZGÂRLARININ MİMARIDIR DİYORSUNUZ.” HATTA “MİLLET İTTİFAKININ DA KURAMCISI VE KURUCUSU BUNU TÜRKİYE’DE HERKES BİLİYOR”. DİYORSUNUZ. MEDYANIN, ÖZELLİKLE İKTİDARIN VE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AKŞENER'İ AĞZINA ALMAMASINI NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?

-Medya organlarının tamamına yakını AKP İktidarı tarafından kontrol altına alındığı, Göbels taktikleri gereği iktidarın sözcülüğünü özgür basın ahlakına uymadan fütursuzca uyguladığı ve ekonomik çıkarlarını ülke çıkarlarından üstün tuttuğu için,  sayın Erdoğan’ın en çok çekindiği rakibi Sayın. Akşener'i aldıkları direktifler sonucunda Medyada yayınlamamaları konumları ve taraf olmaları gereği normaldir. Sayın Meral AKŞENER'in Medyada yer almama sebebi aldıkları talimat gereğidir. Çünkü Erdoğan’ın saltanatına son verecek tek isim Sayın Meral AKŞENERDİR.

Erdoğan’ın, Meral Akşenere karşı muhalefeti küçük ortağı Bahçeli’ye bırakmış, kendisine rakip olarak 2. Turda kolayca alt edebileceği Sayın İnceyi seçmiştir. Meral Akşener’in adını ağzına aldığı anda 2. Tur rakibinin Meral Akşener olacağını bildiği için Meral Akşener hakkında konuşmamaktadır. Bu bir şike taktiğidir. Tur atlayıp finalde galip olacağı rakibini görmek istemesiyle alakalıdır.

SON GÜNLERDE HERKESİN GÜNDEMİ OLAN, HATTA ANKET ŞİRKETLERİNİN

UYARISI OLAN DİP DALGA NEDİR? SİZ BU KONUDA NELER SÖYLERSİNİZ?

Dip dalga; Sayın Erdoğan’ın  Metal yorgunluğu” adını vererek tasfiye ettiği tüm yol arkadaşlarının tasfiye sebebidir. Zaman ve tarih hiç bir zaman geriye doğru çalışmaz. Metal bile zamanı geldiği zaman paslanır, kararır,  eğilir ve bükülür. Dip dalgayı özetle, AKP İktidarının hazan mevsimine girdiğinin,  sarardığının, karardığının, pasladığının, eğilip, büküldüğünün ve gitme zamanın geldiğinin diğer bir tanımıdır.

ABDULLAH GÜL TÜRK SİYASETİNDE 2. EKMELETTİN HATASI OLURDU!

Abdullah Gül'ün çatı aday yapılmak istenmesi CHP sinin Ekmelettin İhsanoğlu hatasının bir tekrarı olup, gerçek vatanseverler tarafından asla kabul edilemez bir girişimdir. Abdullah Gül T.C için RTE den daha tehlikeli bir İngiliz programıydı. Bu planı vatansever, ülkesini, milletini gerçekten seven Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’dir. Bunu biz değil, 81 milyon biliyor ve söylüyor.

SİZ ARTVİN'İN YETİŞTİRDİĞİ DEĞERLERİMİZDEN BİRİSİNİZ.  OKUDUNUZ, YAŞADIĞINIZ KENTLERDE ARTVİN'İ EN GÜZEL ŞEKİLDE TEMSİL ETTİNİZ.  ŞİMDİ SİYASET SAYESİNDE İLÇE İLÇE, KÖY KÖY, EV EV GEZİYORSUNUZ.  BU SİZE NASIL BİR DUYGU VERİYOR.  MEMLEKETİNİ DAHA YAKINDAN VE İNSANINI YAKINDAN TANIMAKTAN DUYDUĞUNUZ DUYGULARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIR MISINIZ?

-Artvin’de doğup büyümüş olmam benim yaşamımdaki en büyük şanslardan biridir. Esnaf ziyaretlerimde gördüğüm şey sadece lakaplarında sarı olanları beyaz görmemdir. Tüm Artvin tarafından hatırlanmak, o samimiyeti yaşamak ve unutulmamak güzel bir duygu. Kızım halen Artvin’de yaşamakta ve öğretmen olarak hizmet vermektedir. Damadı olduğum ailenin tamamı ve kendi 1. derece akrabalarımın Artvin’de yaşamakta oluşu Artvin ile olan bağımı hiç bir zaman kopartmamıştır. Ayrıca;   bir hekim olarak Ülkemin neresinde olursam olayım tüm Artvinli hemşehrilerim ile temasım kopmamıştır. Dolayısı ile çarpık kentleşmenin dışında Artvin benim için yine aynı Artvin. Bunu esnaf ve halk ziyaretlerinde görmekte, görmüş olduğum gençlerin kimlerin çocuğu olduğunu kendilerine söylememden algılıyorum.

İYİ PARTİ, DEMOKRASİ, CUMHURİYET İÇİN ADETA SAVAŞARAK VE BU SAVAŞI KAZANA KAZANA KURULDU. SEÇİMLERE GİRMESİN DİYE 24 HAZİRAN'A 2 ÖNEMLİ SEÇİMİ BASKIN BİR SEÇİM OLARAK YAPMALARINA RAĞMEN ENGEL OLAMADILAR. MİLLET İTTİFAKI ÇIĞ GİBİ BÜYÜRKEN CUMHUR İTTİFAKI CEMRE DÜŞMÜŞ KAR GİBİ ERİYOR, DİYORSUNUZ.  BUNU NEYE BAĞLIYORSUNUZ?

 Bu sorunuzun cevabını bir şarkı sözü ile cevaplandırmak istiyorum. " AKP için her aşkın sonunda göz yaşı vardır." AKP nin aşkı menfaat ve paradır. Göz yaşları için halkım gibi bende üzülmeyeceğim. Çünkü AKP halkına değil yandaşları ve taraflarına aşık olmuş, birlikte bu aşkı dışladıkları diğer insanların mutsuzluğu üzerine inşa etmişlerdir.

24 Haziran’da Vekil olmayacağımın bilinci içerisindeyim, konu Artvin değil Türkiye Cumhuriyeti’nin bekasıdır. Sadece Artvin için değil Türkiye Cumhuriyetinin bekası için çalışmaktayım. Başkanlık sistemi içerisinde Recep Tayip Erdoğan’ın başkan olması Artvin dahil tüm Ülkemin felaketi olacaktır. Mustafa Kemal Atatürk'ün Hitabesindeki tüm varsayımların gerçekleştiğini görmek üzüntü verici olmakla birlikte, içinde olduğumuz durum ne olursa olsun vazifeye atılmak için şahsım adına hiç bir beklentim yoktur. Amacım; Atatürk'ün emanetini korumak, kollamak ve bu uğurda gerekirse can vermektir.

SON OLARAK SİZ NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ. ÖNÜMÜZDE BAYRAM VAR MESAJINIZ NE OLACAK?

Allahın izni ve vatanseverlerin gayreti ile önümüzde bir değil iki bayram olacaktır. Bu vesile ile Tüm gerçek Müslümanların Ramazan Bayramını kutlar, 25 Haziran sabahı Güneşli bir günde ikinci bayramımız olacağına inandığım, Demokrasi, AKP ve  sayın Erdoğan’dan kurtuluş bayramında halkımız ile Atatepe de buluşma dileğimle teşekkür ederim.

 DR. KAMİL AKSU KİMDİR?

02.1966 yılında Artvin Merkez’de doğdu. Sırasıyla Artvin Gazi İlkokulu, 50. Yıl Ortaokulu ve Kazım Karabekir Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamladı. 1990 Yılında Giresun İli Tirebolu ilçesinde mecburi hizmetini yapmak için görevine başladı. 1996 Yılında İstanbul Avcılar’da  Merkez Sağlık Ocağı’na Sorumlu Hekim olarak tayin oldu. 3 Yıl Sorumlu Hekimlik yaptıktan sonra Bir çok yerde görevlendirildi. En son Silivri Cezaevine gönderilmek istenince 20 Yıllık Devlet Memurluğundan Hükümet Politikalarını protesto ederek istifa etti.

Medikal Estetik Hekimi, Aile Hekimliği sertifikaları olmasına rağmen İş sağlığı ve Güvenliğinin önemini fark edip İş Yeri Hekimliğini tercih ederek kendi İş Sağlığı ve Güvenliği Firmasını kurdu. 7 Haziran 2015 Seçimlerinde MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı olarak seçimlere katıldı. MHP tarafından Kasım 2015 seçimlerine ülkenin sürüklenmesini hazmedemediği ve Meral Akşener’in dışlandığını gördüğü için Kasım 2015 Seçimlerinde Milletvekili Adayı olmadı. Bu duruşu nedeni ile MHP tarafından ihraç edildi. Daha sonraki politik yaşamını Meral Akşener’in yanında sürdürerek mücadele etti.

24 Haziran 2018 Seçimlerinde İYİ Parti’den Artvin Milletvekili Aday Adayı olacağını açıklayan Dr. Kamil AKSU evli ve iki çocuk babası olup mesleği dışında şair, roman ve makale olarak birçok platformda eseri vardır.

RÖPORTAJ: SAMİ ÖZÇELİK

 

 

 

 


Etiketler: İYİ

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.