AÇEKDD BAŞKANI FEHMİ MUTLU VALİ YILMAZ DORUK’U ZİYARET ETTİ

AÇEKDD BAŞKANI FEHMİ MUTLU  VALİ YILMAZ DORUK’U ZİYARET ETTİ
Artvin valisi Yılmaz Doruk’a hoşgeldiniz ziyaretleri devam ediyor. 28.12.2018 11:40
Artvin Çağdaş Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Mutlu, Vali Yılmaz Doruk’a hoşgeldiniz ziyaretinde bulundu. Vali Yılmaz Doruk ziyaretinden dolayı Başkan Mutlu’ya teşekkür etti.

Başkan Mutlu, Artvin Çağdaş Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Artvin STK olarak tek eğitim derneği olduğuna vurgu yaparak, Vali Doruk’a dernek hakkında bilgi verdiğini söyledi. Vali Yılmaz Doruk’un , dernekler, kooperatif ve stk’larla ilgili çok önemli bir bilgiye sahip olduğunu, bunun Artvin’e büyük bir artı getirdiğini belirten Başkan Mutlu; “Sayın Valimize hoşgeldiniz ziyaretinde bulundum. Öncelikle sayın valimize görevinde başarılar diliyorum.

Artvin Çağdaş Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Artvin’de eğitim alanında kurulmuş tek dernektir. Bu nedenle derneğimizin tarihçesini, faaliyetlerini anlattım. Sayın Valimiz, gerçekten duyarlı ve oldukça samimi bir şekilde ilgiyle karşıladı. Buradan kendisine bir kere daha teşekkür ediyorum.”dedi.

Trabzon’da 14-15 Kasım tarihleri arasında yapılan Kamu STK İşbirliği Projesi Sivil Toplum Günleri ne katıldığını da anlatan Başkan Fehmi Mutlu, bu toplantıya Artvin’den katılan tek dernek olduğunu belirterek bilgi aktardığını da sözlerine ekledi.
Başkan Mutlu Derneği 2014 yılında kurdukları derneğin 55 üyesinin bulunduğunu belirterek, derneğin kuruluş amacını bir kere daha kamuoyu ile payylaştı.

Derneğin eğitim kenti olan Artvin’in eğitimine katkı sağlamak, ilde ve il dışında eğitim ve öğrenim gören üniversite öğrencilerine burs sağlamak amacıyla kurulduğunu belirten Başkan Mutlu,” Derneğimiz eğitim kenti ve okuma yazmada yüzde 95’ler de olan Artvin’imiz de böyle bir derneğin kurulmasının önemli olduğunu düşünüyoruz.

Gönül birliği yaptığımız, her biri birbirinden pırıl pırıl arkadaşlarımızla birlikte yola çıktık. Derneğimizin birinci amacı arasında eğitime katkı vermek, burs vererek yurt temin ederek il içi ve dışında okuyan öğrencilerimiz yarınımızın teminatı olan gençlerimize yönelik çalışmalar yapmak, sosyal ve kültürel alanlarda birleştirici ve kucaklayıcı olarak birlikteliğimizi sağlamaktır. Bugüne kadar bir çok öğrencimize burs verdik. İlimizin hayırsever iş adamları, Artvin dışında yaşayan saygı değer bürokratlarımızın derneğimize katkılarını esirgemeyeceklerine inanıyorum.” dedi.

Başkan Fehmi mutlu dernek olarak en büyük projesi ve hayalinin ise Artvin’e bir yurt kazandırmak olduğunu, bunu her platformda mutlaka dile getirdiğini, bundan sonra da her fırsatta koyunu gündemde tutmaya devam edeceğini belirterek bir kez daha Vali Yılmaz Doruk’a teşekkür etti.

HABER: SAMİ ÖZÇELİK

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.