BAŞKAN KURUL AKP’NİN 10 KASIM AFİŞLERİNİ DEĞERLENDİRDİ ATATÜRK’ÜN ÖLÜMÜNÜN 79. YILI NEDENİYLE MESAJ YAYINLADI

BAŞKAN KURUL AKP’NİN 10 KASIM AFİŞLERİNİ DEĞERLENDİRDİ  ATATÜRK’ÜN ÖLÜMÜNÜN 79. YILI NEDENİYLE  MESAJ YAYINLADI
BAŞKAN KURUL AKP’NİN 10 KASIM AFİŞLERİNİ DEĞERLENDİRDİ ATATÜRK’ÜN ÖLÜMÜNÜN 79. YILI NEDENİYLE MESAJ YAYINLADI09.11.2017 12:04


Atatürk’ün ölümünün 79. Yılında alışılmışın dışında ilkler yaşanıyor. Özellikle 15 Temmuz hain FETÖ darbesinin ardından Atatürk’ün fikirleri, söylemleri  onu anlamayanlara ders verir nitelikte daha çok değer kazandı.

Darbe kalkışması sonrasında Adalet Ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi’ne dev Atatürk posteri asılmıştı. Bu yıl gerek Cumhuriyetimizin 94. Yılı kutlamalarında gerekse 10 Kasım Atatürk’ü Anma Etkinliklerinde  Adalet Ve Kalkınma Partisi daha çok önem göstermeye başladı.

Ancak, Artvin’deki parti teşkilatı son yıllarda hiçbir bayram ve anma etkinliklerinde yasak olmamasına rağmen, valilikten  izin alarak çelenk koymuyor, saygı duruşunda bulunmuyor. Partideki çelenk yıllardır  Atatürk anıtına konmadı.

NELER OLUYOR, ŞAŞKINIM, SEVİNEYİM Mİ, GÜLEYİM Mİ BİLEMEDİM

Bu yıl Atatürk’ün ölümünün 79. Yılı  nedeniyle anma etkinlikleri kapsamında  Ankara’da asılan afişler halkın dikkatinden kaçmıyor. Türkiye genelinde Atatürk anıtları boyanıyor, hazırlıklar yapılıyor.  Bu fotoğraflardan birisini sayfasında paylaşan CHP Kadın Kolları İl Başkanı Gülşen  Kurul,”Neler oluyor, şaşkınım, sevineyim mi, güleyim mi bilemedim.” İfadeleri ile paylaştığı fotoğrafı yorumladı. Kurul,”Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi, Başöğretmen, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. Yılı…  Atatürk, 2 büyük eser bırakarak aramızdan ayrıldı.

SEVR PAÇAVRASINI ÇÖPE ATTIRAN ATATÜRK’TÜR

Bir tanesi, Türk halkının esarete karşı direnerek, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde  kurduğu  Türkiye Cumhuriyeti’dir. Sevr paçavrasını yırtıp çöpe attıran, Lozan’da Türkiye Cumhuriyeti’nin tapusunu aldıran, yaşamı boyunca, ülkeyi yönettiği yıllarda   Dünya liderlerini ayağına getiren ve onlara  asla unutmayacakları asırlık ders veren Mustafa Kemal Atatürk,ülkeyi gençliğe emanet etmiştir.  Atatürk’ün  2. Büyük eseri Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Türk tarihine baktığımızda ilk kurulan partinin adı asırlık çınar Cumhuriyet Halk Partisidir.

TÜRK HALKI DEMOKRASİYLE ATATÜRK SAYESİNDE TANIŞTI

EĞER BUGÜN KADINLAR SÖZ SAHİBİYSE ONA BORÇLUDUR

Türk Halkı demokrasiyi Ulu önder Atatürk ile tanıdı. Türk Halkı asırlarca monarşi ile babadan oğula geçen padişahlıkla yönetildi.  Kadınlara seçme ve seçilme hakları tanındı. Eğer bugün kadınlarımız pilot ise, öğretmen, mühendis, doktor, avukat, savcı, işkadını, esnaf ve bugün siyasette kadın yer alıyorsa,  siyasi partiler “Kadın kolları” diye  bir kurum oluşturuyorsa, kadın milletvekili, kadın bakan, kadın belediye başkanı ise,  bunu bir tek Atatürk’e borçluyuz. Onun için ben bir çok açıklamalarımda, gerek MHP gerek Adalet Ve kalkınma Partisi ve diğer partilerin  Kadın Kollarına sürekli çağrıda bulundum. Atatürk’e, Cumhuriyete en çok kadınların sahip çıkmaları gerektiğini her defasında yazdım. Bugün de yazmaya devam ediyorum.Eğer bugün dünyada  “Türk Kadını” diye bir kavram var ise bunu Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz. 

EĞER BU BİR SİYASİ MANEVRA İSE TÜRK HALKI ANINDA TESPİT EDER!

Bu yıl Ankara’da çekilmiş bir afiş fotoğrafı sosyal medyaya düştü. Paylaştım. AKP ilk kez Anıtkabir’e gitmek için çağrı yapıyor. Bu arzu ettiğimiz bir  gelişme. Ancak soru işaretlerini de beraberinde getiriyor. Bugüne kadar Atatürk’e ağza alınmayacak hakaretler edenler ne oldu da şimdi böyle bir  dönüş yaptılar?

Atatürk’e hakaret etmeyi görev edinmiş, şahsiyetsiz alçak insanları sarayda konuk edenler acaba  şimdi neden Anıtkabir’e gidiyor? Eğer bu bir siyasi manevra ise bunu Türk Halkı zaten anında tespit edecektir.

EĞER SAMİMİ İSELER ATATÜRK İLKELERİNE SAHİP ÇIKARLAR

 Eğer samimi  iseler, Anıtkabir’den sonra, Atatürk’ü anlamak için hiç okumadıkları kitaplarını, devrimlerini en baştan okumaya başlarlar. Okullarda, derslerden çıkarılan öğretileri, ilkeleri yeniden müfredata konur. O’nun Çağdaş Muasır Medeniyetler yolunda ilerleme hedefi için  çalışmalar yaparlar.  Bunu da önümüzdeki günlerde, aylarda, yıllarda göreceğiz.

ONUN İLKELERİNİ YAŞIYOR VE YALATIYORSANIZ ATATÜRKÇÜSÜNÜZ

Ben son olarak, Atamızın aramızdan ayrılışının 79. Yılında O’nu saygı, sevgi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. “Beni Görmek demek Yüzümü görmek demek değildir. Eğer Benim fikirlerimi benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.” Sözünü özellikle bu yıl Atatürk’ü yeni keşfeden Adalet ve Kalkınma Partisi’ne, onu henüz anlamamış, okumamış olanlara ithaf ediyorum. Biz Atatürk yolunda ilerlemeye devam edeceğiz. Ruhun Şad olsun Ata’m..”dedi.

HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: CHP

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.