CHP GENÇLİK KOLLARI ANIL ÖZTÜRK’LE GÜVEN TAZELEDİ

CHP GENÇLİK KOLLARI ANIL ÖZTÜRK’LE GÜVEN TAZELEDİ
CHP GENÇLİK KOLLARI ANIL ÖZTÜRK’LE GÜVEN TAZELEDİ 01.01.2018 13:36

  

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin Gençlik Kolları 15. Olağan genel kurulun tamamladı. Genel kurulda Anıl Öztürk yeniden başkan seçildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin Gençlik Kolları Başkanlığı 15. Olağan genel kurlunu gerçekleştirdi. Parti binasında gerçekleşen seçime, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin,  İl Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kurul, Gençlik Kolları Başkanı Anıl Öztürk ve çok sayıda partili katıldı.

Ahmet Biber: Gençler Yaşamımızın En Dinamik Kesimini Oluşturuyor

Yapılan genel kurulda gündem maddeleri tek tek oylandı. Genel kurulda konuşan CHP İl Başkanı Ahmet Biber kürsüye çıkarak salonda bulunanlara hitap etti.  CHP İl Başkanı Ahmet Biber genel kurulda yaptığı konuşmasında gençlerin donanımlı olmalarını istedi. Biber, gençlere mutlaka Cumhuriyet tarihini okumaları gerektiğini söyledi. Son yüzyılı mutlaka okumaları gerektiğini söyledi.

ATATÜRK CUMHURİYETİ BİZ GENÖLERE EMANET ETMİŞTİR

Atatürk’ün bize emanet ettiği bu rejimi, savuna bilmemiz için mutlaka bilgiyle dolanılmış olmamız gerekiyor dedi. Bunun bir eksiklik olarak değil öneri olarak, olması gerektiği için söylüyorum dedi. Ulu önder gençliğe hitabede de belirttiği gibi Cumhuriyeti gençlere emanet etti, gençler yaşamımızın en dinamik kesimini oluşturur ileriye doğru bakarlar, enerjileri yüksektir ve o insanlar daha sonra ülkenin yöneticileri olurlar.  Yönetici olurken, insanların bu geçlerimizin ne kadar donanımlı olursa, bu Cumhuriyete sahip çıkabileceklerini o mücadele anlayışı içerisinde olacakların düşünüyorum.

FELAKET TELLALLIĞI YAPMAK İSTEMİYORUM AMA…

 Önümüzdeki süreçte de gerçekten Cumhuriyet’imiz tehlikede, bir felaket tellallığı yapmak için söylemiyorum.  Bir tespit yapıyorum,  bu tespiti ben değil Türkiye yapıyor. Dolayısıyla bu sürecin ne kadar önemli olduğunu bu güne kadar bu parti çok büyük emekler verdi bu kadar uzun yıllar, tek başına iktidar olamamış partide  halen daha büyük kitleler bulunuyorsa Cumhuriyete bağlılıktandır. Ama geldiğimiz süreç çokta istediğimiz süreç değil, hem Artvin’deki kazanımları hem de ülkedeki kazanımlarımızı tekrar elde edebilmemiz için o klasik çalışmalarla dur demimiz biraz zor daha büyük performansla çalışmalarımızda belki iki kat üç kat gücümüzü harcayacağız  bu gidişe mutlaka dur diyeceğiz dedi.

Başkan Biber, “bu çalışmalarımızda gençlerimiz göz bebeğimiz, onları gözümüz gibi koruyacağız.  Gençleri desteklediğimiz ve onlardan gelecek beklediğimi gençlere ifade etmek istiyorum ve güzel günlerin geleceği hukukun egemen olduğu barış ve kardeşliğin egemen olduğu  Türkiye yaratma mücadelesinde birlikte olacağımız söylüyorum herkese saygılar sunuyorum” diyerek yeni yönetimine başarılar diledi.

Tek listenin aday olduğu seçimde mevcut başkan Anıl Öztürk’ün yönetimi yeniden gençlik kolları yönetimin oluşturdu.

BİRLEŞE BİRLEŞE KAZANACAĞIZ

Anıl Öztürtk yaptığı teşekkür konuşmasında;  katılımcılara 15. Olağan gençlik Kolları kongremize hoş geldiniz diyerek sözlerine başladı.  Bugün bu kongre de sadece gençlik Kolları seçimi yapmıyoruz aslında bizler burada 2019 da kurulacak CHP iktidarının kadrolarını kuruyoruz. Bu yolda Birlik ve beraberliği ön planda tutarak ilerliyoruz. Tıpkı il kongresinde olduğu gibi bu partinin küskünü olmadan ilerliyoruz. Birleşe birleşe kazanıyoruz.

HEP BİRLİKTE GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ

Bunu 2019 halkımızda görecektir. Bu partide her zaman yapıcı eleştiri yapmamız gerekmektedir. Buna dikkat edelim. Bu partinin herkese ihtiyacı var Selim Bilgine de İzzet varana da Yüksel Çorbacıoğlu’ya da Ali yücel Kurtada. Geçtiğimiz günlerde Artvin medyasını meşgul eden bir olay yaşadık bu olayın içeriğine değinmiyorum önemli olan şudur yandaş bir gazetecinin yazdığı yazıdan dolayı partililerimizin bu olaya tek taraflı irdelemesi üzmüştür beni. Bunu yapmayalım kesinlikle. Gençlik Kolları olarak bu partiyi iktidara taşıyan biz dinamikler bu partiyi omuzlamaya razıyız. Bir olalım birlik olalım bu birlikteliğimiz hiç bir zaman bozulmasın. Ben bu partinin bütün üyelerini çok seviyorum. Hep birlikte belediyeyi kazanmak için  çalışacağız güzel işler başaracağız” dedi.

Konuşmaların ardından Anıl Öztürk, önceki dönem CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt’a desteklerinden  ve verdiği hizmetlerinden dolayı Gençlik Kolları İl Başkanlığı adına plaket verdi.

HABER:  SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: chp

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.