İNSANLIK KAPİTALİZM ÇARKLARINDA EZİLİYOR!

İNSANLIK KAPİTALİZM ÇARKLARINDA EZİLİYOR!
İNSANLIK KAPİTALİZM ÇARKLARINDA EZİLİYOR!13.02.2018 09:39


Saadet Partisi Artvin İl Başkanı Gültekin Soydan, Türkiye’de ve dünyadaki gelir dağılımındaki adaletsizlişği rakamlarla gözler önüne serdi. 1990’ların başında kominizmin çötüğünü ve kapitalizmin aynı derecede insanlara zülm ettiğini savunan Soydan, kapitalizmin faizle beslendiğine ve faizin de insanları sömürdüğüne vurgu yaptı. Başkan Soydan’ın yaptığı açıklamada şu ifadeler yer alıyor;

EMEĞİ UCUZA KAPATMAYA ÇALIŞAN KAPİTALİZM!

aygı Değer Artvinli Kardeşim. İki yüz yıldır dünya yönetimi tefeci ve sömürgeci  anflasakson-judo ingiliz yahudi anlayışının elinde kuvveti çoğunluğu çıkarı ve belirli bir ırka mensup olmayı hak sebebi olarak gören zihniyet devam etmekde. Türkiye’de hükümetlerin  başarısızlıkların sebebi bu küresel sistemin kendisidir. Nimet ve külfet paylaşımında dengeyi gözetmeyen. Emeği ucuza kapatmaya çalışan sermayenin paranın bir metal gibi alınıp satılmasına sebep olan sistemden adalet olmaz.

KURTULUŞ YENİ BİR DÜNYA VE  ADİL BİR DÜZENDE..

Değerli Artvinli kardeşim.Eğer huzur ve saadet istiyorsak kurtuluşun aşağıdaki düşüncelerde bulunmakta.Yeni bir dünya. Adil bir düzen. İnsanlık bir arayış içinde dünyada iki büyük zulüm idaresi vardı. Kominizm 1990 da çöktü. Diğeri ise kapitalizm, üzülerek ifade edelim ki insanlık kapitalizm çarklarının icinde ezilip gidiyor.

DÜNYADA PAYLAŞIM ADALETSİZLİĞİ VAR!

Dünyada 7,5milyar insan yaşıyor. 2,5milyar insan sefalet açlık kötü beslenmeden her gün 220 bin insan ölüyor. Yaklaşık 1 milyar insan aç yatıyor. Diğer taraftan 2 milyar insan 15-20 kilo vermesi gerekiyor.2 milyar insan temiz su bulamıyor . 2,5 milyar insan saglık sorunları yaşıyor. 1 milyar insan okuma yazma  bilmiyor. Bunun 620 milyonu kadın. Değerli kardeşlerim aşağıda verecegimiz örnekte görüleceği gibi nasıl bir sistemde yaşadığımız görülmekte.

Türkiye Nüfusu 80 milyon. aşağıdaki tabloya bakalım .Beşkatlı binayı yatay olarak yatıralım

 1.kat                        2.kat                            3.kat                             4.kat                              5.kat

Nüfusu %20        Nüfusu %20              Nüfusu %20                 Nüfusu %20                Nüfusu %20

16milyon              16milyon                16milyon                        16milyon                      16milyon

Milli G'den           Milli G'den               Milli G'den                  Milli G'den                   Milli G'den

alınan para        alınan para               alınan para                      alınan para                  alınan para

%3                          %6                                  %14                        %17                                      %60

 

Görüldüğü  gibi Gmh yani bir yıllık türkiyede  üretilen her türlü malın cinsinden türkiye nüfusuna bölündüğünde 5/1   %3  alıyor. Nüfusunun 5/1i de %60 alıyor. Bu düzende adalet huzur ve kardeşlik ortamı bulamıyoruz.

    Aşağıda 5 mikrobu ortadan kalmadıgı sürece toplumda kardeslık duyguları paylaşmamakda

1 : FAİZ  : Resullullah (sav) faizin  içinde kırk çeşit mikroplar var.

2: Haksız vergi:  Bu düzende 3bin çeşit vergi bulunmakta

3.Darphane:   Karşılıksıksız para basılıyor ve piyasaya sürülüyor dengeler bozuluyor.

4:Kombiyo:  Paranın değerini düşürmek 40 dolara 1 tl

5:Krediler  :   2017 de 29milyon kişi 571 milyar kredi cekmiş .

1.3milyon insan mahkeme kapılarında sürünmekte görüldüğü gibi i,nsanımız mutlu değil. Daha sonra milli görüşün . Yeni bir dünya düzenin de insanlar yüksek refah seviyesini nasıl ulaşacaklarını gelecek yerel gazetelerde okuyagınızı inanarak silaha emanet olun .”

HABER: SAMİ ÖZÇELİK

 

 


Etiketler: saadet partisi

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.