İYİ PARTİ İL BAŞKANI FİLİZ AKYÜZ, ÇOCUK İSTİSMARI VE TECAVÜZLE İLGİLİ SÜMEN ALTI EDİLEN TEKLİFİ PAYLAŞTI

İYİ PARTİ İL BAŞKANI  FİLİZ AKYÜZ, ÇOCUK İSTİSMARI VE   TECAVÜZLE İLGİLİ SÜMEN ALTI EDİLEN TEKLİFİ PAYLAŞTI
İYİ PARTİ İL BAŞKANI FİLİZ AKYÜZ, ÇOCUK İSTİSMARI VE TECAVÜZLE İLGİLİ SÜMEN ALTI EDİLEN TEKLİFİ PAYLAŞTI23.02.2018 13:32


 İYİ Parti Artvin İl Başkanı Filiz Akyüz, bugün  ulusal basına yansıyan tecavüz ce çocuk istismarlarının önlenmesi için  İYİ Parti Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu’nun 4 yıl önce  verdiği ancak sümenaltı edilen yasa teklifini Artvin Kamuoyu ile paylaştı.

 Paylaşımdan önce  son yıllarda artan tecavüz, çocuk istismarları ve kadına şiddeti ile ilgili  açıklamalarda bulunan Başkan Akyüz;”Son günlerde özellikle çocuk istismarları,ve tecavüz konularının yanında kadına şiddet maalesef artarak devam ediyor.  Bu konuda 15 yıldır ülkemizi yöneten AKP iktidarı sınıfta kalmıştır.  Üstelik  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yapmış  üstelik bir kadın bakan   bir tarikat yurdunda  erkek çocuklara yapılan tecavüzün ortaya çıkması sonrasında, “Bir kereden bir şey olmaz!” diyerek adeta tecavüzcülere, istismarcılara cesaret vermiştir.

O tarihten sonra da tecavüzler, istismarlar daha da artmıştır.  Ben, İyi Parti İl Başkanı’ndan öte bir insan, ve daha da önemlisi bir anne olarak diyorum ki; “Tecavüzcülere, çocuk istismarcılara, kadına şiddet uyvulayıp öldürenlere en ağır cezaverilsin. Hatta idam edilsin ki buna hiçbir kanı bozuk, insan görünümündeki iğrenç yaratıklar buna cesaret edemesinler. Bunlara cesaret verecek şekilde  yapılan konuşmalar, beyanatlar, uygulanan cezalar, yarın başka çocuklarımızı hedef haline getirmektedir.

 Ben, İYİ Parti Kayseri Milletvekilimiz Sayın Yusuf Halaçoğlu’nun bugün ulusal basında çıkan bu konuyla ilgili haberini Artvin Halkı ile de paylaşmak istiyorum.  Halkımızın bu gerçekleri bilmesi  hakkıdır. Çünkü havuz medyası ne yazık ki bu haberleri yayınlamışyor, basmıyor, TV’lerinde göstermiyor!. Onun için  yerel basınımızla paylaşarak  insanlarımıza bu şekilde ulaştırmış oluyoruz. Okuyan  herkes yakınlarına da bunları anlatsın. Anlatsın ki her gün bir başka acıyla sarsılmayalım. Anlatalım ki  kimler ne yapıyor, kimler çocuklarımızın, kadınlarımızın, kısaca halkın yanında herkes bilsin. ”dedi.

Bugün yaygın basında çıkan İyi Parti Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu’nun  hazırlayıp  TBMM’ye sunduğu “Tecavzü ce Çocuk İstismarları ile ilgili   Kanun”  açıklaması ise  şöyle; “2014 yılında, çocuk istismarı ve tecavüzü konusunda hazırlayıp TBMM’ye sunduğum teklifin görüşülmesini, AKP’nin engelledi. Bu teklif hayata geçseydi, birçok çocuğumuz bu ahlaksızlıklardan kurtulmuş olacaktı” dedi. Halaçoğlu’nun, 29 Ocak 2014’de Meclis’e verdiği kanun teklifinde çocuklara tecavüz edenlere müebbet hapis cezası verilmesi öngörülüyordu.

Halaçoğlu, ‘'Benim 4 yıl önce öngördüğüm bir konuda AKP şimdi hassasiyet gösteriyor. Kanun teklifim hayata geçirilseydi, ağır müeyyideler sayesinde birçok çocuğumuz istismara maruz kalmayacaktı'' dedi.

Halaçoğlu'nun 2014'de verdiği kanun teklifinde TCK'da yeni düzenlemeler yapılıyor ve çocuğu cinsel yönden istismar eden kişilere 5-10 yıl, tecavüze ise müebbet hapis cezası verilmesi öngörülüyordu. Cezaların paraya çevrilemeyeceği ve indirim uygulanıp, ertelenemeyeceği de hüküm altına alınıyordu. Teklif komisyonda bekletildi ve hiç ele alınmadı. Halaçoğlu’nun  verdiği telkif metni ise şöyle;

HABER: SAMİ ÖZÇELİK

 


Etiketler: iyi parti

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.