İYİ PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI EMRAH ÖZKAN OLDU

İYİ PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI EMRAH ÖZKAN OLDU
İYİ PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI EMRAH ÖZKAN OLDU13.02.2018 09:37

 


İyi Parti Artvin İl Taşkilatı  ilçe kongrelerini tamamladı.  10 Şubat 2018 Cumartesi günü aynı gün Borçka, Murgul, Arhavi, Hopa ve Kemalpaşa 1. Olağan  İlçe  kongreleri yapıldı. 11  Şubat 2018 Pazar Günü ise Artvin Merkez, Şavşat, Ardanuç ve Yusufeli İlçe Kongreleri  gerçekleştirildi.

Artvin Merkez İlçe Kongresi Şelale Düğün Salonu’nda yapıldı.  Kongreye CHP İl Başkanı Ahmet Biber ve İl Yönetimi,  Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, AFGAD Başkan yardımcısı Sami Özçelik, Artvin Belediyesi  meclis Üyesi tahsin Arslan ve İyi Parti üyeleri katıldı.

Merkez İlçe Kurucu Başkanı Yahya Taşkın’ın tekrar aday olmadığı  Olağanüstü kongreye Emrah Özkan’ın tek listesiyle gidildi.

AFRİN ŞEHİTLERİ ANILDI. ŞEHİTLERİN

SİYASET ÜSTÜ OLDUĞUNA VURGU YAPILDI

Açılış, Saygı Duruşunun yapılması, istiklal Marşının okunmasının ardından Divan teşekkülü oluşturuldu. Divan Başkanlığına Nedim Yavuzdemir, üyeliklerne ise  Hasan Akın, Neslihan Karahan ve İbrahim Gümüş önerildi ve oy birliği ile kabul edildi. Divan Başkanı Nedim Yavuzdemir, Afrin’ Oprasyonu nedeniyle şehit düşen askerlerimizi anarak milletimizin başı sağolsun dedi.  Afrin’in ve şehitlerin siyasete malzeme yapılmaması gerektiğini dile getirdi. Yavuzdemir,  İyi Parti’nin neden kurulduğunu, kuruluş aşamasında yaşanılan zorlukları özetledi.

“MEDENİYET YOLUNUN TAŞLARINI CESURLAR DÖŞER!”

Faaliyet raporu ve hesap raporunun ardından dilek temenilerle konuşmalar bölümü birleştirildi. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in gönderdiği mesaj okundu. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in mesajında  şu ifadeler yer aldı;

“Medeniyetin yolunu  cesurlar döşer” diyerek  çıktığımız bu yolda aynı cesareti gösteren dava arkadaşlarım, İYİ Parti ve Milletim adına hepinize saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.  Bu topraklar için canını veren şehitlerimizin ruhu şad olsun.  Vatan toprakları için savaşan Mehmetçiklerimiz sağ olsun, var olsun.

BİZLER İYİ PARTİDEYİZ ÇÜNKÜ…

Bizler İyi Parti’deyiz. Çünkü, demokrasinin ayaklar altına alınmasına seyirci kalamıyoruz.  Çünkü bizler, haksızlığa, hukuksuzluğa sessiz kalamıyoruz. Çünkü gençlerimiz, mutsuz ve umutsuzken  bizler mutlu olamıyoruz. Çünkü bizler, binlerce yıllık tarihimizin ve Atatürk’ün emanetini  sahipsiz bırakamıyoruz.  Çünkü bizler, Türk Milleti’nin huzur içinde  refah içinde çok daha İyi bir Türkiye ‘de yaşayabileceğine inanıyoruz.

KURULAMAZ DEDİLER KURDUK TUTUNAMAZ

DEDİLER MİLYONLARCA YÜREĞE TAHT KURDUK

Türkiye İyi olacak dedik ve bu yolda tüm gücümüzle  sizlerle birlikte, milletimizle  birlikte emin adımlarla ilerliyoruz.  Henüz kuruluşumuzun üzerinden birkaç geçmiş olmasına rağmen “ ne mutlu bizlere ki”   İyi Parti Türk siyasetinde en ön sırada yer edinmiş ve milyonların umudu olmayı başarmış bir hareket haline gelmiştir. Kurulamaz dediler, kurduk. Tutunamaz dediler tutunduk, Bugün de iktidar olamaz diyorlar, And olsun ki  yarında iktidar olduğumuzu göreceğiz.

Hergün nefret saçanlar, topluma nifak sokanlar, kavga etmeyi maharet bilenler , koltuğa yapışmayı başarı sayanlar  İyi Parti’yi anlayamayacaklar

Türkiye’nin iyi olabilmesi için önce bizler iyi olmalıyız. Kuruluşumuzda olduğu gibi bu sevgi mabedine katılmak ve milletine hizmet etmek için kapımıza gelen milyonlarca vatandaşımız olacak.  Her birini, kucaklayın, dinleyin, İyi Parti çatısı altına davet edin.  Bizler ne %40  ile ne %50 ile yetineceğiz. Bu mücadele %100’ü hayır duasını alana kadar devam edecek.    İlçe Kongremiz hayırlı uğurlu olsun.”

HESAP VE FAALİYET RAPORLARI  OKUNDU

 Hesap raporunu Yaşar  Yener okudu.  Faaliyet Raporunu ise Suat Akyüz okudu. Henüz çok yeni bir  teşkilat oldukları için faaliyet olarak, kuruluş çalışmaları dışında fazla bir şey yapamadıklarını söyledi.

 BİZİM KADIN KOLLARIMIZ YOKTUR

 İyi Parti Kurucu İl Başkanı  Filiz  Akyüz, kısa bir konuşma yaparak, İyi Parti’nin 80 milyonun umudu haline geldiğini söyledi. Akyüz, “ 10 ve 11 Şubat tarihlerinde tüm ilçelerimizin Kongrelerini bitiriyoruz.  İl Kongremizi de yaptıktan sonra Genel Merkez kongremizi yapmış olacağız.  İyi Parti’ye çok yoğun bir ilgi var. Ama maalesef büyük bir baskı, korku da hakim. İnsanlar korkuyor. Ama şunu da söylüyorlar. Biz gönülden İyi Parti’yi destekliyoruz. Başarılar diliyoruz.” Diyorlar.  Bakın biz de kadın kotası diye bir şey yoktur. Biz de Kadın Kolları yoktur. İyi partide kadın erkek, herkes asli unsurdur. Bundan dolayı İyi Parti siyasete daha geniş açıdan bakıyor.

 MEVLANA MİSALİ  ÜLKEYİ MİLLETİ

SEVEN  HERKESE KAPIMIZ AÇIK

Ankara’da bir afiş görmüştüm. Bir Derviş, küçük bir çocuğa madem bize geldin bizdensin diyor.  Orada birt algı yapılıyor. Oraya gitmeyen ne olacak. Biz böyle düşünmüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti için, Milletimiz için iyi şeyler düşünen herkesi, sağcı, solcu, şucu, bucu ayırmaksızın Mevlana’nın anlaşyışı ile  kabul ediyor ve karşılıyoruz.  Genelbaşkanımız Sayın Meral Akşener’in Türk Halkıyla başlattığı hareket hepimize, Türkiye’ye iyi gelecek diyor, kongremizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

 İyi Parti Merkez İlçe Kurucu Başkanı yahha Taşkın, 1. Olağan Kongre’de aday olmadı.   Kurucu başkan olarak yaptığı konuşmasında “ Partimizin kuruluş aşamasında  Türkiye’nin  böyle bir dönemde herkesi kucaklayan bir partiye ihtiyacı  olduğuna inandığım için , kuruluş aşamasında  yer aldım.  Elimi dğeil, gövdemi koydum. Görevi güzel bir arkadaşımıza devretmenin mutluluğunu yaşıyorum.“dedi.

BİZİ BU GÖREVE LAYIK GÖREN DEĞERLİ

ARKADAŞLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Daha sonra söz alan Merkez İlçe Başkan Adayı Emrah Özkan, “Ya nasip diyerek çıktığımız bu yolda  bugün 1. Olağan Kongremizi gerçekleştiriyoruz. Bizler bu göreve  layık gören  tüm partili arkadaşlarımıza şahsım ve Yönetim Kurulum adına  teşekkür ediyorum.

Bizler, haklının hakkını teslim edeceğiz.  Bizler bu yolda aldatan da aldanan da olmayacağız.  Makam ve koltuk dğeil,  Artvin’e ve sizlere hizmet etmek için  çalışacağız.  Bireysel, şahsi çıkarları bir kenara bırakıp hep birlikte  bu anlamlı  yürüyüşte  saygı, sevgi çerçevesinde  İyi bir Artvin,  ve İyi Bir Türkiye için  çalışacağız.”dedi.

 İyi Parti Borçka İlçe Yönetim kurulu Üyesi Kerim Akçay’da söz alarak İyi parti ve Amblemi olan Güneş’in 8 çizgisini  anlattı. Konuşmaların ardından seçime geçildi. Tek liste ile gidilen seçimde  Emrah Özkan  İyi Parti Merkez İlçe Başkanı oldu.

 İYİ PARTİ MERKEZ İLÇE YÖNETİM KURULU (ASIL)

Kemallettin  Akgök, Yaşar Yener, Esra Kermen, İlhan Erdem, Suat Akyüz, Selim Bilgin, Murat Yıldırım, Uğur Yusuf Yuzbaşıoğlu, Recep Şimşek, Murat Bilir- Zekeriya  Özdemir, Hafıze Akyüz,  Songül Paçacı, Ayten Ayık, Beray Özaydın,  Ayten Bolluk, Yusuf Genç,  Yusuf İnce,   Ömer Dursun,Emre Peker,  Bayrak Aksakal, Ufuk Altun   Ali yılmaz.

İYİ PARTİ MERKEZ İLÇE YÖNETİM KURULU (YEDEK)

Funda Kermen,  Haticer Solmaz, Sallı Çelik, Temel Ayıkj, Osman Yılmaz,  Hakan Düzcan, Cemil Koçak, Utku Coşkun, Dursun Yardım, İlyas Şener, Osman Özçelik, Orhan uzun , Hüseyin İnanç, İdris Aras, Nuri Yavuzdemir, Murat demirel, Uğur Akın, Kemal Erdağ, Köksal Aslıbaoğlu, Gökhan Kartal, Müslüm Demirci,  İbrahim Gümüş.

HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: iyi parti

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.