ZORALİOĞLU İYİ PARTİ ARTVİN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

ZORALİOĞLU İYİ PARTİ ARTVİN MİLLETVEKİLİ ADAY  ADAYI OLDU
ZORALİOĞLU İYİ PARTİ ARTVİN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU15.05.2018 13:58


Gün geçtikçe Artvin Milletvekili Aday adayları netleşmeye başlıyor. İYİ Parti 27  Dönem Artvin Milletvekilliği aday adaylığına başvuranlardan biri de Mehmet Şadi Zoralioğlu oldu. Zoralioğlu milletvekilliği başvuru sonrası kendi özgeçmişini yayınladı.

MEHMET ŞADİ ZORALİ OĞLU KİMDİR?

 10.05.1954 Tarihinde Hopa'da doğdum. Babamın Hastane yöneticiliği nedeniyle sekiz yıl Borçka, dört yıl Şavşat ve uzun yıllar da Hopa'da ailece yaşadık. İlk ve orta öğretimimi Şavşat, Hopa ve Artvin'de tamamladım. Hopa Lisesi son sınıfta iken mayıs sezon sonuna kadar çaykurda, bir sonraki yaz mevsiminde KBİi Çakmakkaya'da sezonluk inşaat surveyan işçi olarak çalıştım.

Üniversite eğitimimi Karadeniz Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği (1974-1978), Ankara'da Ekonomi Fakültesi İstatistik (Master) tamamladım. 1980 yılında Y. Mühendis olarak memuriyete başladım. KTÜ Öğrenci iken bütün bölge içinde siyasi faaliyetlerine de aktif olarak katıldım. Bir çok dernek açılışı organize ettim. Arhavi ve Hopa'nın kurtuluşu ile ilgili Arhavi ve Hopa'daki mahalli gazetelerde, yazılar yazdım. Uzun yıllar Sistem Analist olarak bilişimci olarak çalıştım. Mesleki ve teknik amaçlı olmak üzere çok sayıda ülkede teknik inceleme yaptım. Merkezi Ankara'da olan Karadeniz Teknik Üniversitesi Mezunları Vakfı Genel Başkanlığını iki dönem yaptım.

1990 yılından itibaren Bilgi işlem Daire Başkanı olarak Tügsas ve Etibank Genel Müdürlüğünde görev yaptım. 24 Aralık1995 yılında Artvin Anap 3. Sıra Milletvekili adayı oldum. İyi bir ekip çalışması ile il genelinde ve sahil kesimde çok başarılı bir performans gösterdik. Anap Gen. Başkanının vaad ettiği ön seçim, 1998 seçiminde yapılmayınca aday olmadım. Mhp tabanından aday ol talebi geldiği halde etik bulmadım. 1996 yılında Karadeniz Bakır işletmelerinde Yönetim Kurulu Uyesi olarak görev yaptım. Gerek Etibank ve gerekse de K.B.İ Yönetiminde görev yaparken Murgul Çalışanları ve Halkı ile çok yakından aktif olarak ilgilendim.

Etibank'ın şehir merkezindeki eski ünitelerinden, KBİ nin Çakmakkaya ünitelerine devri ile birleştirilmesi ve taşınmasında işçilerin sıkıntıları ve beklentilerini yerinde ilçe Kaymakamı ile bütün parti başkanları ve sendikaların katılımını bizzat istedim ve geniş bir toplantıyı yönettim. İşçilerin birçok ihtiyaç ve taleplerini dinledim. İşçileri ve sendikaları ikna ettim ve son istekleri olan 15 gün daha süre uzatımı taleplerini, telefonla Ankara'da o an hazırda toplantı haldeki Yönetim Kurulu'na, Genel Müdürü arayarak makul bir sürenin ev taşıma gibi temel ihtiyaçların giderilebileceğini bu bakımdan onbeş gün yerine, sürenin bir ay olarak uzatılmasını istedim. Yönetim Kurulu anında bu talebimi kabul etti ve bende Ankara'ya dönünce bu süreyi biraz daha uzattık.

BÖYLECE BİR KRİZ YONETİMİ İLE ÇALIŞMA HAYATINA GEREKLİ OLUMLU KATKIYI YAPTIK.

Merkezi Ankara'da olan İşitme Engellilerin sosyal bir organizasyon ile yararlandığı Koklear İmplant Derneğinin Hacettepe Öğretim üyeleri ile birlikte kurucusuyum. Milli sporcu olan kızımın yetişmesinde Ankara Başkent Spor Yüzme ve Modern Penthatlon Kulübünün yöneticiliğini yaptım. Yayına hazır halde şiir kitapları bulunmaktadır. Uzun yıllar hemşehrilerimin tayin, terfi ve tedavi gibi alanlarda yakından ilgilendim. Bürokrasideki yönetici birikimimle siyasi anlamda ülkeme ve halkıma, hemşehrilerime hizmeti en güzel bir tutku olarak görmekteyim. Her gün muntazam koşu ve spor yapmaktayım.

Halen Eti Maden İşletmelerinde Müşavir olarak görevdeyken, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan 27. dönem milletvekili seçimlerine katılmak için aday adayı olarak görevimden istifa ettim.  Ben size yakınım, her şey İYİ olacak. Saygılarımla,

HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: aday adayı

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.