ARTVİN HOPASPOR’DA TEK HEDEF ÜÇÜNCÜ LİG

ARTVİN HOPASPOR’DA TEK HEDEF ÜÇÜNCÜ LİG
ARTVİN HOPASPOR’DA TEK HEDEF ÜÇÜNCÜ LİG19.07.2017 16:18


Artvin Hopaspor Kulübü 2017-2018 sezonu öncesi Yeni Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri basın mensuplarıyla bir araya gelerek değerlendirme yaptı.

Artvin Hopaspor yeni yönetimiyle basın mensuplarıyla bir araya geldi. Artvin’in Hopa ilçesi Fener Restoran’da sabah kahvaltısında  basın mensuplarıyla buluşan yeni yönetim hedeflerini, projelerini  Artvin kamuoyuna paylaştı. Artvin Hopaspor Başkanı Mubin Çakmak ve yönetim kurulu üyeleri eşliğinde gerçekleşen basın toplantısında, yönetimde tek hedef üçüncü lig.

Geçtiğimiz yıl ve bu yıl olmak üzere Bölgesel Amatör Liginde (BAL) mücadele eden, Mor beyazlılar bu sezon yeni yönetimle güzel bir başlangıç yapmayı planlıyor.

BENİM BAŞKANLIÜĞIM SEMBOLİK 19 BAŞKANIMIZ VAR

Artvin Hopaspor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Mubin Çakmak yönetim kurulunun 19 kişiden oluştuğunu ifade ederek “ Benim başkanlığım semboliktir. Yönetim kurulundaki her arkadaşım başkandır. Ben A. Hopaspor başkanı olmak için ekstra bir gayet göstermedim. Bize görev düştü bizde bu görevi yerine getirmek için başkan olduk. Hopa’nın çocuğu olarak bu topraklara borcumu bir nebzede ödemek adına 1 yıllığına başkan oldum ve bir yıl sonra bu görevi başkasına devredeceğim.

ÇAKMAK: BU TAKIM SADECE HOPA’NIN TAKIMI DEĞİL

Bu görevdeyken benim herhangi bir ticari ya da siyasi beklentim yok. Yönetimimizde değişik siyasi görüşlerden isimler var ama biz A. Hopaspor Kulübü bünyesinde siyaset yapmayacağız. Bizi Partimiz Hopaspor. Bizim derdimiz harika bir taraftara sahip bu takımı her sene bir üst lige taşımak. Bu takım sadece Hopa’nın takımı değil. Biz tüm Artvin’i temsil ediyoruz” dedi.

Basının desteğine her zaman ihtiyaç duyduklarını kaydeden Çakmak “ Hata yaptığımız zaman her daim basın bizi eleştirmeli, ama art niyet olmadan bu eleştiri yapılmalı. Biz bu takımı bütün şehrin kenetlenmesiyle bir üst lige inşallah taşırız ki arkadan, Borçkaspor gelsin, Arhavispor, Çoruhspor gelsin. Biz bu ligden çıkamadığımız sürece Artvin’in diğer ilçeleri olduğu yerde saymak zorunda kalacak.

“BEN HER ŞEYİN HESABINI ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE VERİRİM”

 Yıllardır bu böyle. Bu takımı daha ileri götürmek için ciddi projelerimiz var. Spor sadece sahada oynanan sahada kalan bir başarı ya da başarısızlık olmamalı. Özellikle yeni oluşumumuzla tün ilçelerimizin sosyal durumlarıyla ilgili biz ne yapabiliriz diye düşünüp ilçelerdeki kulüp temsilcilerimizle bir araya gelmeyi düşünüyoruz. Ben hem yönetim hem de başkan olarak her türlü eleştiriye açığım. Ben her şeyin hesabını şeffaf bir şekilde veririm. Benim siyasi ekonomik hiçbir beklentim yok. Amacımız Hopasporu belli bir noktaya getirmektir.

KULÜP BÜTÇESİNİN 3/1’İ YÖNETİCİLERDEN

Kulüp yönetimi olarak halkın kendilerine inanmasını sağlamak için takımın bütçesinin 3’te birini kendi cebimizden karşılıyoruz. Şuana kadar herhangi bir kurum ve kuruluştan en ufak bir destek almış değiliz. Şuana kadarki harcamalarımızı yöneticilerimizin kendi özel bütçelerinden takıma verdiği kaynaktan yaptık. Kulüp olarak bu şehirden Artvin’den büyük beklentimiz var. Hopa sadece Hopa’nın değil tüm Artvin’indir” diye konuştu. Şehri BAL ligine temsil eden katımıdır.Bu bağlamda Mülki idare amirlerden valimizden, ilçe belediye başkanlarından ve kaymakamlardan ciddi beklentiler içinceyiz. Bu bağlamda kendilerini ziyaret edeceğiz.  Bir şekilde bütçeyi ayarlayıp hedeflediğimiz yere gelmeyi planlıyoruz dedi.

Başkan Yardımcısı Gazioğlu; Yerli ve Yabancı Oyuncularla Görüşmeler Devam Ediyor

Takım hakkında bilgi veren Başkan Yardımcı Hasan Gazioğlu ise, Yeni yönetim olarak ilk toplantındın ardından transferlere start verdik.Bölgesel Amatör  Ligi (BAL) ligindeki anlaşmalar gereği sezon bitimi futbolcular serbest kalıyor.  Bizde bu anlamda yeni kadromuzu oluşturmak için yerli ve yabancı 16 oyuncuyla aylaştık. Bundan sonrada 6, 7 oyuncuyla da anlaşacağız.

HOPASPOR 24 TEMMUZ’DA SAHAYA İNİYOR

Bu sene yeni bir Teknik  direktörle anlaştık,  yanı takim sil baştan oldu, buda BAL liginin kendi kurallarından kaynaklı.  Iğdırspor’dan 5 oyuncu aldık. 24 Temmuz’da sezon açılışı olacak. Erzurum ve Kartepe olmak üzere  iki kamp düşünüyoruz.  Kamp sezonun ardından Ağustos’un sonlarına doğru kupa maçlarımız var.  Devamında ise lig başlıyor. 

Başkan Yardımcısı Gazioğlu,  bu periyotta basına, taraftara, yönetime,STK’lara  büyük rol düşüyor dedi. İnşallah sizlerle birlikte o özlenilen Hopasporu 3’üncü lige çıkarmış oluruz dedi.

 Toplantın sonunda ise basın mensuplarıyla hatıra fotoğrafı çekinilmesinin arından toplantı sona erdi.

HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: hopaspor

Diğer Spor haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.