MARATONCU TALAT ALKAN İZMİR’DEN BRONZ MADALYA İLE DÖNDÜ

MARATONCU TALAT ALKAN İZMİR’DEN BRONZ MADALYA İLE DÖNDÜ
MARATONCU TALAT ALKAN İZMİR’DEN BRONZ MADALYA İLE DÖNDÜ11.07.2017 12:02


Atletizm Federasyonu 2017 Faaliyet Programında yer alan Türkiye Masterler Atletizm Pist Şampiyonası 8 - 9 Temmuz 2017 Cumartesi ve Pazar tarihlerinde, İzmir'de yapıldı..

İzmir’deki yarışlara katılan Milli Maratoncu Talat Alkan  3 oldu ve bronz madalya aldı. Alkan çok sıcak bir havada koştuğunu bundan dolayı da çok zorlandığını belirterek; “İzmir Türkiye pist şampiyonası. Master atletlerde 10km.koşuda 3. olarak bronz madalya aldım. Desteklerinden dolayı Artvin  Orman Spor’a ve bana her zaman desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz Ömer Doğanay  olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.

Artvin’i bireysel sporlarla daha çok tanıtacağımıza inanıyorum. Artvin’den sporcu katıldığında insanların ilgisi bir başka oluyor. İzmir Masterler Koşusunda çok sıcak bir havada koştuk. Hava şartları beni gerçekten çok zorladı. 3. Oldum ve bronz madalya aldım. Aldığım bütün madalyalar Artvin adına alınmıştır.  Akıttığım terin adıdır Artvin.  Ve attığım her adım. Artvin’i kendi branşımda, spor alanında zirveye taşımak içindir.

Maraton bütün dünyada en çok ilgi gören sporların başında yer alır. Hangi branş olursa olsun ilgili ile izlenir ve takip edilir. Ben bunu bazı yetkililere bir türlü anlatamıyorum.   Ana bu bana yarışmalara katılmaya engel değil. Aldığım her madalya  beni anlamayan, anlamakta zorlananlara verilmiş cevaptır. Artvin Halkı’nın ilgisi, desteği ve takibi  ise beni onurlanırıyor, duygulandırıyor, güç veriyor.”dedi.


Etiketler: koşu

Diğer Spor haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.