MURATLI ORTAOKULU’NDAN REKORLU ŞAMPİYONLUK

MURATLI ORTAOKULU’NDAN REKORLU ŞAMPİYONLUK
MURATLI ORTAOKULU’NDAN REKORLU ŞAMPİYONLUK16.01.2017 10:33


Borçka Muratlı Ortaokulu’ndan muhteşem başarı. Ortaokullar arası düzenlenen Voleybol şampiyonasında Muratlı Ortaokulu ilk maçından son final maçına kadar bütün maçlarını 3-0’lık  skorlarla kazanarak, kırılması güç bir rekora imza attılar.

 Karşılaştığı bütün takımları  sahayı dar eden ve set vermeden saf dışı bırakan Muratlı Ortaokulu Yıldız Kızlar Voleybol Takımı Borçka’nın gururu olurken, aldıkları sonuçlarla da  bir ilke imza atarak set vermeden şampiyon olmayı başardılar.

2016/2017 Okul sporları çerçevesinde düzenlenen Yıldız Kızlar Voleybol Müsabakaları Artvin Çoruh Üniversitesi Spor Salonunda 14 /01/2017 Cumartesi tarihinde yapılan final maçıyla İl düzeyindeki maçlar sona erdi. Borçka’yı temsil eden Muratlı ortaokulu yıldız kızlar voleybol takımı finale çıkana kadar sırasıyla Borçka İmam Hatip Ortaokulu ve 15 Temmuz Şehitler Ortaokulu maçlarını set vermeden 3-0 lık sonuçlarla kazanarak ilçe birincisi olarak Artvin’e İl birinciliği finallerine gittiler.

Artvin’de A grubunda Yusufeli ve Artvin Merkez ilçe temsilcileri ile mücadele eden Muratlı Ortaokulu, grubunda da rakiplerine set vermeden 3-0’lık sonuçlarla grup birincisi olarak yarı finale yükseldi.

Yarı finalde Hopa temsilcisini de 3-0 la geçen Muratlı ortaokulu finale çıkarak Ardanuç temsilcisiyle il birinciliği için mücadele etti.  Finalde de rakibine şans tanımayan Muratlı'nın Melekleri maçı 3-0 kazanarak il birincisi oldular.

 Türkiye’de duyulmamış bir başarıyı hanelerine yazdıran Muratlı Ortaokulu Yıldız Voleybol Takımı sporcuları; “ Bu başarı önce bizi çalıştıran öğretmenimizindir. Biz bir iddia ile yola çıktık. Başladığımız gibi bitirdik. Her kazandığımız karşılaşma sonrası özgüvenimiz daha da arttı. Ortaokullar arası Yıldız Kızlar Voleybol takımı olarak, bu başarıyı Borçka’ya armağan ediyoruz. “ diyerek duygularını dile getirdiler. Türkiye finalleri yolunda Muratlı'nın Melekleri'ne başarılar diliyoruz.

HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: muratlı

Diğer Spor haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.