SERKAN BAŞGÜL’E DÜNYA ÇAPINDA BA BÜYÜK GÖREV

SERKAN BAŞGÜL’E DÜNYA ÇAPINDA BA BÜYÜK GÖREV
SERKAN BAŞGÜL’E DÜNYA ÇAPINDA BA BÜYÜK GÖREV23.10.2017 11:09

 


Hemşehrimiz Serkan Başgül’e  gurur duyulacak davet.  Su Sporları hakemi olan Başgül, 24-30 Ekim 2017 tarihlerinde Meksika’nın Veracruz şehrinde yapılacak olan Panamerican Serbest Dalış Şampiyonası’na Başhakem olarak görevlendirildi. Ayrıca Her yıl yapılan ve bu yıl 24-26 Kasım 2017 tarihinde yapılacak olan  turnuvaya da Serkan Başgül davet aldı.

SUALTI SPORLARI’NDA SUALTI RAGBİSİ BRANŞINDA ALMANYA’NIN BERLİN KENTİNDE YAPILACAK OLAN ŞAMPİYON KULÜPLER KUPASI TURNUVASI’NA İLK VE TEK TÜRK HAKEM OLARAK GÖREVLENDİRİLDİ

Serkan Başgül,Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nda 2001 yılından bu yana aktif olarak hakemlik yapıyor. Üniversite öğrencilik döneminde sporcu olarak başlayıp şu an sadece hakemlik kariyerini devam ettiriyor.Ayrıca Meksika'daki turnuva dönüşünde Sualtı Sporları’nda Sualtı Ragbisi branşında Almanya’nın Berlin kentinde yapılacak olan Şampiyon Kulüpler Kupası Turnuvası’na ilk ve tek Türk Hakem olarak görevlendirildi.. Bu branşta uluslararası düzeyde hakem olabilmenin şartı; bu turnuvaya Uluslararası Aday Hakem olarak davet alıp turnuvada görev almak. Her yıl yapılan ve bu yıl 24-26 Kasım 2017 tarihinde yapılacak olan bu turnuvaya da Serkan Başgül davet alarak, büyük bir başarıya imza attı..

 Konuyla ilgili bilgi veren  Serkan Başgül, 2002 - 2006 yıllarında Samsun 19 Mayıs Üni. Besyo’da okudum.  Su sporlarına, yüzmeye öğrencilik yıllarında başladım. Sualtı Sporları branşında. Federasyona bağlı birçok disiplin bulunmaktadır. Mezun olana kadar Sualtı Ragbisi, Paletli Yüzme, Sualtı Hokeyi gibi branşlarını aktif olarak yaptım. Aynı dönemde hakemliği de icra ediyordum.

2006 da Mezun olduktan sonra aktif sporu bırakıp sadece hakemlik yapmaya başladım. 2008 yılında Beden Eğitimi Öğretmeni olarak atandım. 2 yıl Rize’nin Çayeli ilçesi Beyazsu köyünde görev yaptım. Daha sonra tayinim memleketim olan Arhavi’de Orhan Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne çıktı. Üniversite eğitimi dönemimden bu zamana kadar  ki süreçte  su sporlarında Ulusal Hakemliğe kadar yükseldim.

Serbest Dalış branşında Uluslararası Hakemlik ünvanını aldım. 24-26 Kasım 2017 tarihlerinde Almanya da yapılacak olan Sualtı Ragbisi Şampiyon Kulüpler Kupası’na Uluslararası Aday Hakem olarak davet edildim. Bu branşta da Uluslararası Hakem olabilme yolunda ilk adımım olacak. Ben bugüne kadar gelmemde, yetişmemde emeği geçen ilkokul öğretmenimden, ortaokul, lise, üniversite öğretmenlerime, beni sürekli destekleyen başta aileme ve herkese çok teşekkür ediyorum.  Aldığım davet ile çok mutlu oldum.  Ülkemizi bu etkinlikte en iyi şekilde temsil ederek, benden sonra su sporlarında hakemlik yapacak gençlere yol açmış olacağım. Bizim sesimiz olan,  yerelde ve genelde tanıtan, destek veren basınımıza en içten teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.

HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: spor

Diğer Spor haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.