U16 ŞAMPİYONU, GRUP MÜSABAKALARI İÇİN KAMPA GİRDİ

U16 ŞAMPİYONU, GRUP MÜSABAKALARI İÇİN KAMPA GİRDİ
U16 ŞAMPİYONU, GRUP MÜSABAKALARI İÇİN KAMPA GİRDİ30.05.2017 14:45


Artvin’de U16 yaş kategorisinde şampiyon olan Orman Spor Kulübü, Türkiye şampiyonası öncesi Trabzon’da düzenlenecek olan grup müsabakaları için Rize’de kampa girdi.   

U16 kategorisinde birinci olan Artvin Orman Spor Kulübü futbol takımı grup müsabakaları öncesi kampa girdi. 1-4 Mayıs tarihleri arasında Trabzon’da düzenlenecek olan U16 grup müsabakaları öncesi temsilcimiz Artvin Orman Spor kulübü futbol takım hazırlıklarına son sürat devam ediyor.

Grup müsabakaları öncesi Rize’de kampa girecek olan temsilcimiz Artvin Şehir Stadında son hazırlıklarını tamamladı. Artvin Ormanspor U16 Futbol takımı,antrenörü Ahmet Külük, Artvin’i en iyi temsil etmek için müsabakalara çıkacaklarını ifade eden ederek, grubumuzda güçlü takımlar var. Samsun, Ordu, Giresun,Bayburt, Gümüşhane ve biz. Hak eden kazansın centilmence olsun, ülke futbolu kazansın dedi.

Gençlerimizle futbolumuz en iyi yerlere gelsin istiyoruz diyen Külük, bu gençler Artvin’in en iyi gençleri bu gençlere sahip çıkılması lazım. Artvin’imizin büyükleri bunlara el uzatmalı.

İlimizde profesyonel takım olmaması nedeniyle, bu gençler bir kaç yıl top oynayıp sonra kaybolup gidiyorlar. Bunu ancak Artvinli büyüklerimiz durdura bilir. Biz istiyoruz Artvin’de 3. Ligde bir takım olsun, profesyonel lig olsun.  Bu çocuklar akademide oynasın, gelecekleri daha çok garanti altında olsun. Daha çok hocaları gözü önünde top oynasın.  Hopa bu işe canı gönülden sarılıyor, Pazar, fındıklı yine aynı Artvin neden yapmasın. 5 bin nüfuslu Bayburt ikinci ligde oynuyor, 25 bin nüfuslu Artvin balda bile yok.     

Ne kadar eğitim verirsen ver, dört maç oynayarak gruplara gidiyoruz. Rakibimiz 25 maç yapıyor. Bu nedenle ilimizde takım sayısı fazla olması lazım. İki gün önceden gidiyoruz Rize’de neden çünkü çocuklar sahaya alışsın.

Rakiplerimiz iyide olsa da yinede ben takımıma güveniyorum, sakatlık olmadan müsabakaları tamamlamak istiyoruz dedi.

Hazırlıklarını tamamlayan temsilcimiz Halitpaşa meydanında toplanarak, Kulüp Başkanı Alim Çelik yöneticiler  Berkan Keskin ve Bora Mercan eşliğinde Grup müsabakası öncesi kamp yapmak üzere Rize’ye gitti.     

HABER: NESLİHAN TATAR


Etiketler: spor

Diğer Spor haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.