APO’nun Posteri.

DARILMACA YOK..!


APO’nun Posteri.
Merhaba.
Demokratikleşme, çözüm süreci, barış süreci v.s.
Türkiye’nin geldiği nokta maalesef  bu.
“Diyarbakır`da Öcalan posterleri asıldı.
 İmralı Adası’nda çarptırıldığı ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan’ın Suriye’den çıkarıldıktan sonra Türkiye’ye getirilişinin 15’inci yıldönümü yaklaşırken fotoğrafının bulunduğu afişler Diyarbakır’daki bilboardlara asıldı.
Şimdiye kadar hem yasa dışı gösterilerde, hem de BDP tarafından düzenlenen eylem ve etkinliklerde posterleri taşınan Öcalan’ın ilk kez fotoğraflı afişleri bilboardlarda yer aldı.” Bu haber 11Şubat 2014 tarihli www.mynet.com sitesinin haberi.

Terörist olan, ülkemize bir sürü sıkıntılar ve acılar yaşatan terörist başının, Türkiye Cumhuriyeti’nin bir ili olan Diyarbakır caddelerindeki bu afişleri için kim müdahale edecek?
Bu da mı özgürlük?
Bu da mı barış sürecine dönük bir çalışmadır?
Terör örgütü ile işbirliğinde olanların partileri BDP ve HDP’nin yöneticileri hakkında nasıl yasal bir işlem yapılacak?

 HDP için “Bu halkların buluşmasıdır, özgürlüklerin başlangıcıdır, kadınlara değer veren bir partidir, barış ve adalet projesidir” diyenlere “siz de ilçenizde Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük bir bölümünün terörist olarak kabul ettiği, ancak bizim için bir lider olan Apo’nun posterleri asacaksınız” derlerse asacaklar mı?

Değerli dostlarım. 
Bu oyunlara bizim bölge halkımızın gelmemesi gerekir. Terörist,  bizim bölgemize yıllarca girememiştir. 
“Demokratik”  şeklinde gösterilen yollarla da girememelidir. Girmeye çalışıyorsa da, bölge halkımızın demokratik bir şekilde, yani sandıkta dersini vermelidir. 

Saygılarımla…Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 6370