ARTViN ve CHP

ARTViN ve CHP
Cumhuriyer Halk Partisi Artvin`de ön seçim yapmayacağını açıklayınca bazı aday adayları, ön seçim olmaması halinde Merkez ataması ile adaylık başvurusu yapmayacaklarını açıklamışlardı.
Başta ismet Başar böyle bir açıklama yaptı. Bu açıklamayı yapan ismet Başar ve Yüksel Çorbacıoğlu da aday başvurusu yapmadı.
Öte yandan, Artvin CHP`sindeki dengeleri, tüm hesapları altüst eden bir aday adayı ortaya çıktı. 
ilk kez bir kadın Artvin siyaseyinde ben de varım dedi ve başvurusunu yaptı. Bu aday adayı Oya ARKADAŞ.
Oya hanım ile Ankara`da sohbet ettik. "ben CHP`nin kadın adaylarına değer verdiğini düşünerek aday oldum. Benim parada mevkide gözüm yok. Ben Artvin`e bir kadın eli değmesi gerektiğini düşünüyorum"dedi.
Ben Oya ARKADAŞ`ın Artvin siyasetinde bir heyecan getireceğine inanıyorum.
Gelelim Uğur Bayraktutan cephesine.
Uğur bey Artvin`de ön seçim yapılmaması kararını aldırmasının ardında neler olduğu konusunda sohbet ettiğim hemen hemen herkesin düşüncesi aynı:  Ön seçimde kaybedeceğini anladı diyorlar.
Keşke Uğur beye bu soruları canlı yayında sorabilsem. 
Neyse bu yazı aracılığı ile sorayım. Belki bir basın açıklaması ike cebap verir.
1-Uğur bey, CHP parti meclisinde Artvin`de ön seçim yapılmaması kararını aldırırken, ön seçimde kaybedeceğinizi mi düşündünüz?
2-Eğer böyle düşündüyseniz, buna sebep olan davranışınız sizce nedir?
3-Siz kendi partilinize " ben örgütümün desteğini alarak geldim. Ön seçimle geldim"dediniz. Hani siz demokratik bir insasınız ya, hani demokrasi ön seçimdir diyordunuz ya, üç dönem belediye başkanlığı yapmış Emin Özgün`ün bile ön seçime soktunuz ya, siz Artvin`e hangi hizmeti sundunuz da ön seçimi kendiniz için gerek duymadınız?
Şimdilik bu kadar. Cevap beklemek, ya da cevap almak bir Artvinli olarak hakkımız değil mi?
Saygılarımla...

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1566