Birileri rahatsız olmuş…!

DARILMACA YOK..! Birileri rahatsız olmuş…! Merhaba. Değerli dostlarım.

 

DARILMACA YOK..!

Birileri rahatsız olmuş…!

Merhaba.

Değerli dostlarım. Son iki gündür yazdığım yazılardan dolayı birileri rahatsız olmuş. “Demokrasi var kardeşim istediğim partiyi desteklerim” diyenler var.

Aslında çok doğru.

Demokrasi var ve herkes istediği siyasi partiyi destekler.

Ben de demokratik hakkımı kullanarak, istediğim ideolojiyi över, istediğim ideolojiyi eleştiririm. Madem herkesin fikir özgürlüğü var. Ben de kimseye hakaret etmeden fikir özgürlüğümü kullanıyorum. Hiç kimseye de iftira atmıyorum.

Mesela;

“Sebahat Tuncel, terör örgütü PKK`nın üst düzey yöneticileriyle toplantı yaptıklarına dair ihbar doğrultusunda, 5 Kasım 2006`da İstanbul Bağcılarda gözaltına alınmıştı.

Tuncel,  "Yasal yollardan 12 Haziran 2004`te Şırnak-Habur sınır kapısından Irak`ın kuzeyine geçtiği, örgütün 2004`te buradaki kamplarında yapılan toplantılara örgüt mensuplarının giydiği kıyafetlerle katıldığı, 20 Ağustos 2004`te Habur sınır kapısından yurda giriş yaptığı, 5 Kasım 2006`da yasa dışı örgüt mensuplarının Bağcılar DTP ilçe binasında yaptığı toplantı sırasında yakalandığı ve PKK üyesi olduğunun anlaşıldığı" gerekçeleriyle tutuklanmıştı.

Hakkında, "terör örgütü üyesi olma" suçundan dava açılan Tuncel, 27 Temmuz 2007`deki genel seçimlerde, İstanbul 3. Bölge`den bağımsız milletvekili seçilmiş ve yargılandığı bu dava kapsamında tutuklu bulunduğu Gebze M Tipi Kapalı Cezaevi`nden 24 Temmuz 2007`de tahliye edilmişti.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi, 18 Eylül 2012`deki son duruşmasında Tuncel`i, "PKK silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 8 yıl 9 ay hapisle çarptırmıştı.

HDP Eşbaşkanı Sabahat Tuncel hakkında, İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen 8 yıl 9 ay hapis cezası Yargıtay 9. Ceza Dairesi tarafından onandı.” 

Şimdi ben iftira mı atıyorum.? Bu kişi terörist değil mi yani?

Diyorlar ki “Kardeşim her siyasi parti Anayasamızın koyduğu kurallar çerçevesinde kuruluyorlar.”

Hatırlatırım.

BDP’li milletvekilleri de yasalarımızca belirlenen Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma, hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik Cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasaya sadakatten ayrılmayacağıma, büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim” şeklinde yemin etmişlerdi.

Sonra ne oldu?

Bir süre sonra, bize şehit verdiren, askerimize, polisimize ve çocuk yaşlı demeden sivil vatandaşlarımıza kurşun sıkan teröristleri kucakladılar. İmralı’da ki katile “liderimiz” dediler.

Sanırım ne demek istediğimi anlatabildim.

Saygılarımla…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5823