CEMAAT PARTİ KURACAK MI?

DARILMACA YOK..!
CEMAAT PARTİ KURACAK MI?

Merhaba.

Bir çok insan Hükümetin önemli Cemaat kesimleri ile arasının açıldığını ve yeni parti kurularak hüküete ders verilmek istendiğini düşünüyor ve bu düşüncelerle de çeşitli iddialarda bulunuyor.

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı, bazı kesimler tarafından gündeme getirilen `siyasi parti kurma` ile ilgili asılsız iddialara ilişkin açıklama yaptı.

İşte Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı `ndan yapılan açıklama;

    "Bilindiği üzere, ülkemiz birden fazla seçimin gerçekleşeceği önemli bir döneme yaklaşmaktadır. 

    Ülkenin seçim sath-ı mâiline girmiş olması, doğal olarak pek çok tartışmayı ve düşünceyi gündeme getirmektedir. Bu çok seslilik demokratik bir toplum olmanın tabii sonucudur.

    Yaklaşan seçim atmosferinin de etkisi ile Hizmet Hareketi’nin “siyasi parti kurmak için çalışma içinde” olduğuna dair bir iddia değişik kişilerce, farklı mahfillerde dile getirilmektedir.

   Ancak bu sığ ve gerçeklikten uzak iddialar, Türkiye’de siyaseti; gayesi insanlığa hizmet olan Câmia`yı anlamak için gerekli asgari sosyal dinamikleri okuyamamanın bir neticesidir. 
    Doğrusu, hem Türkiye’nin hem de Hizmete gönül vermiş Câmia’nın sosyolojik temellerini anlayamayan kişilerin böylesi iddialarının belirli çevrelerce itibar görmesi üzüntü ve şaşkınlık vericidir.
      Bütün imkânlarını ve enerjisini, hem Türkiye hem de dünyanın pek çok ülkesinde insanlığın barışına hizmet etmek için kullanan Câmia’nın, parti kurmak gibi bir gündemi yoktur ve olmayacaktır.

   Hizmet, her zaman olduğu gibi bugün de gönüllülerinin enerjilerini, sadece insanlığın barış ve huzur içinde birlikte yaşama kültürünü inşa edecek sivil zemindeki projelere yoğunlaştırmasını teşvik eder."

Açıklama bununla sınırlı değil elbette. Yazı uzun ve sıkıcı olmasın diye devamını yarın yayımlayacağım.

saygılarımla....Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1466