DARILMACA YOK...!

18 Mart Çanakkaledeki Şehitlerimiz...

Merhaba.

Değerli dostlar. Bugün 18 Mart. Çanakkaledeki şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Bugün için yayımlanmış en güzl mesajlardan bir tanesini sizlerle paylaşmak istedim.

Gümüşhane Milletvekili Sayın Feramuz ÜSTÜN`ün mesajı.

"Çanakkale zaferi, İnanmışlığın, kararlılığın ve mukaddesata sahip çıkmanın, milli birlik ve beraberlik içinde kenetlenmenin adıdır. Bu zafer ecdadımızın iman ve azminin açık bir ifadesidir.

Bu Büyük Zafer; Çanakkale’de sayıca az, cephane bakımından yetersiz olmamıza rağmen; “Haydi evladım git! Vatan için ya şehit ol, ya gazi!” diyen milletimizin eseridir. Millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde ’’vatan söz konusu olduğunda gerisi teferruattır’’ inancımızı ve yaşantımızı devam ettirip, bu zenginliğimizin farkındalığı ile adım attıkça, bu Asil Millet hak ettiği güçle hakkıyla varlığını sürdürecektir. Bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkarak, bu değerlerimizi gelecek nesillerimize aktarma sorumluluğumuzu yerine getirerek Aziz Şehitlerimize karşı olan borcumuzu bir nebze de olsa ödemiş olacağımıza inanmaktayım.

250 bin Şehit verdiğimiz bu büyük zaferi Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy şöyle dile getiriyor:

Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker,

Gökten ecdat inerek öpse o pak alnı değer.

Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidi,

Bedrin aslanları ancak bu kadar şanlı idi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ; “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. "Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.”diye tarif etmiştir. Çanakkale ruhu var oldukça, zaferler her zaman bizim olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerimle, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bizlere bu cennet vatanı, kanlarını ve canlarını feda ederek emanet eden aziz şehitlerimizi, Kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor,saygılarımı sunuyorum."

Teşekkürler Feramuz Üstün. Çanakkale zaferi ve bu zaferi bize hediye eden şehitlerimiz bu kadar net ve kararlı bir dille hatırlanabilirdi.

Saygılarımla...

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1387