Dost acı söyler...

Değerli dostlar.
Merhaba.

Değerli dostlar.

Bir gerçek var ki, o da seçim dönemlerinde herkes kesenin ağzını açar ve herkes bu keseden nemalanmak ister.

Seçim dönemlerinde, siyasetçilerin talepleri için de istenilen rakam neredeyse iki-üç katına çıkar. Herkes haklı bir fırsatçılık yapar.

"Haklı fırsatçılık" diyorum.
Çünkü, seçimden sonra, taaa bir dahaki seçime kadar o hizmete o adah ihtiyaç duymaz veya o siyasetçi o kişiyi bir sonraki seçime kadar umursamaz, görmez.
Siyasetçinin bu tavrından dolayı da hizmet üreticisi ve satıcısı da haklı olarak "fırsat bu fırsat"der.

Günümüz siyasetçilerinin büyük bir bölümü, alçak gönüllülüğü unutmuş "ben güçlü bir siyasetçiyim, ben neyi ne zaman istersem elde ederim" mantığı ile hareket edenler kaybetmeye mahkümdurlar.
Mütevazı bir siyasetçi örneği vereyim.

Cuma günü akşamı Ankara Sinca belediye Başkanı olan ve şimdi de aday olan Doç,Dr.Mustafa TUNA program konuğumdu. Kendileri ilke program önce ve sonra sohbet etme fırsatım oldu.
Kendisi Başbakan Recep Tayyip ERDPĞAN ile birlikte Ak Partinin kurucularından. 2002-2007 yılnda milletveliki olmuş. Başbakan nereye göreve göndermişse orada görev almış.
Mustafa bey yüksek inşaat mühendisi. ABD`de de eğitim almış. Tübitak ödüllendirmiş. Başbakan ile istediği an görüşebilenlerden biri.
Kariyeri, eğitimi ve iktidar partisinin en üst noktası ile temasta olan Mustafa bey, o kadar mütevazı, o kadar sevecen ve herkesi kucaklayan bir insan ki anlatamam.
Keşke bütün siyasetçiler böyle olsa....

Bilmem anlatabildim mi?
Saygılarımla....
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1421