• Ana Sayfa
  • »
  • ELEŞTİRMEK EN KOLAY ŞEYDİR

ELEŞTİRMEK EN KOLAY ŞEYDİR

Merhaba

Geçtiğimiz pazartesi günü Artvin Valiliğinin organize ettiği “Haydi Artvin Horana, Hep birlikte rekora” sloganıyla bir etkinlik düzenlendi.
Bazı arkadaşlarımız, katılımcı sayısının çok az olduğunu, Artvin nüfusuna bakıldığında bu kadar yüksek bir katılımın olamayacağını savundu.
Mantık olarak doğru, ancak bana göre Artvin’de yaşayanların yüze ellisi katılmamış olsa bile, yine de sayının on bin kişiyi geçtiği söylenebilir.
Mantık, “siyasi olarak, aynı fikirde olmadığımız kurum ve kişilerin yaptıklarına bir bahane bulmalıyız” mantığı ile yola çıkılırsa bir sürü bahaneler üretilebilir.
Ancak, mantık “Artvin’in menfaati için, Artvin’e yüzde bir bile olsa fayda sağlayacak bir çalışma için, düzenleyen kim olursa olsun, memleket menfaatine desteklemek gerek” mantığı ile yaklaşılırsa, düşünen ve uygulayan herkese teşekkür etmek gerekir.
Buradaki amaç, Siyaset üstü bir birliktelik sağlayarak yurt genelinde Artvin’den söz ettirebilmek, Artvin insanının “özümüz sevgi, sözümüz sevgi. Biz Artvinliyiz”i vurgulamaktı.
Amaç, rekorlar kitabına girmek olsa bile, ilkinin düzenlendiği bir etkinlik için, katılımcı oranının görülmesi gerekirdi. Bir sonraki etkinlikte ona göre bir hazırlık yapılabilir.
Değerli dostlar;
Eleştiri yapmak en kolay şeydir.
Önemli olan, iyi niyetli bakış açısıdır.
Saygılarımla…TEKRAR
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1545