HADİ ORDAN

HADİ ORDAN
Merhaba.
Güçlenen Türkiye’nin üzerinde oynanan oyunlar sürüyor.
“Haber Türk Gazetesi`nden Kasım Cindemir`in haberine göre, Erivan ve Ermeni diasporası, Anadolu’da yaşanan 1915 olaylarının 100. yıldönümüne hazırlanırken, Ermenilerin terk ettikleri arazileri geri almak için planladıkları hukuki mücadeleye hız kazandıracaklarının işaretini verdi. Ermeni asıllı ABD’li yayıncı Harut Sassounian, Ermenistan hükümeti ile bazı diaspora gruplarının Ankara’yı uluslararası mahkemelere götürmeyi düşündüklerini vurguladı. 
Sassounian, California Courier Gazetesi’ndeki yazısında, Ermeni Katolikos Aram I’in Adana’daki el konulan kilise mülkleri için davacı olmayı planladığını ve dava Türkiye’de reddedilirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) gidileceğini belirtti.
 
Bir diğer davacı olan Ermeni asıllı ABD’li Zuart Sudjian’ın ailesinden alınan topraklarda Diyarbakır Havalimanı’nın yer aldığını yazan Sassounian, Türkiye’de sonuç alınamazsa onların da AİHM’ye başvurabileceğini ifade etti ve “AİHM’den olumlu karar çıkarsa Türkiye’de mallarına el konulmuş olan tüm Ermeniler için kapıları açmış olur” görüşünü savundu. 
Harut Sassounian, Ankara’daki Çankaya Köşkü’nün Kasapyan Ailesi’ne, İstanbul Atatürk Havalimanı’nın bulunduğu arazinin kısmen Van’dan Kevork Sarıyan’ın ailesine ait olduğunu, İncirlik Üssü’nün bulunduğu alanın da Ermeni ailelerin elinden alındığını ve bu konunun ABD’de mahkeme sürecinde olduğunu yazdı. (www.mynet.com)”
Türkiye güçlenince, Türkiye başka yollardan zora sokulamayınca, Türkiye’de eskisi gibi her on yılda bir darbe yapıp hükümet düşürülemeyince insanların kafasını karıştırmak, ortamı germek için salakça fikirler atanların hevesleri kursağında kalacaktır.
Türkiye’de bir çakıl taşının verilmeyeceğini bilen ahmaklar, Avrupa’daki yandaş mahkemelerin leylerine verecekleri kararla hak talep etmek, olmadı para kopartmak için, en olmadı Türkiye’de iç gerilimi artırmak için bir gayret içini girmişler anlaşılan..
Hadi ordan…
Avucunuzu yalarsınız…
Halkımıza
                                                             Saygılarımla…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1397