HASAN EKİNCİ 18.05. 2015

HASAN EKİNCİ
Merhaba.
Cumartesi akşamı Çay Tv`deki 25.Saat adlı programıma MHP Artvin Milletvekili adayı Muhammed Altunal ve Ankara stüdyomuzdan da, Artvin ve Türkiye siyasetinde çeyrek asra damgasını vuran ve halen ismi siyaset arenasında var olan usta bir isim Orman eski Bakanı Hasan Ekinci vardı.Hasan Ekinci yerel medyada en son yine benim radyoda çalıştığım dönemde 2002 yılında benim programıma katılmıştı. 
Eski Bakan Hasan Ekinci , Cumartesi akşamı Artvin için yaptıklarını anlattı. Sayın Başbakanın Artvin mitinginde `"foter siyaseti bitti şimdi noter siyeseti başladı" sözüne cevap verdi.Aslında Hasan beyin bu programa çıkması ile Muhammet Altunal`a destek anlamına gelir.
Programdan sonra tahminen ve cep telefon numaramı bilen veya bulan 100-120 kişi aradı. Şavşat`tan, Borçka`dan, Hopa`dan...Hemen hemen tüm ilçelerden ve bir çok köyden arayanların tamamı, "Hasan Ekinci gibi bir insan eğer bu programa çıkması demek kesin Muhammed Altunal`a destek verdi anlamına gelir" dediler.
Sadece üç kişi, "Hasan bey tüm partilere eşit mesafedeyim diyerek aslında Muhammed  Altunal`a destek vermedi" şeklinde yorum yaptılar.Yahu! Bu kadar basit ve ucuz siyaset yapmayın beyler.Hasan Ekinci bu güne kadar hangi kanala, hangi adayın çıktığı bir programa katılmış ve konuşmuş? Hasan Ekinci gibi usta bir siyasetçi "ben bu adayı destekliyorum" dermi?
Demez. Ama Muahammet Altunal`ın çıkacağı programa dahil olması zaten başlı başına destektir.
Hasan bey "Herkese eşit mesafedeyim"demiş ya. Madem öyle Uğur Bayraktutan`ın katılacağı bir Tv programa da katılır mı?Katılmaz. Hasan Ekinci usta bir siyasetçidir. Herkesin programına, her adayın katılacağı programa dahil olmaz.
Bu arada, CHP`nın geçen hafta Artvin`de yaptığı miting tam bir fiyaskoydu. Cumhuriyetle yaşıt olan CHP`nin Artvin`de bu duruma düşürülmesinin müsebbibi başta Uğur Bayraktutan`dır.ilk kez bu lafı kullanacağm. HODRİ MEYDAN Uğur bey.Evet. İlk kez söyledim.  HODRİ MEYDAN!Gelin programıma. Yerel gazeteciler de katılsınlar. İsteyen istediği soruları sorabilsin. Siz de cevaplayın. Yerel medyadan kaçmayın sayın Bayraktutan. 
Saygılarımla...
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 995