Ne Olacak ki....

DARILMACA YOK...!


Merhaba.

Dün TBMM`inde adamın biri ile karşılaştım. Kendisi Şavşatlı imiş. Beni de TV programlarımdan tanıyormuş.

Konu döndü dolaştı Artvin`de Maden ile ilgili yapılan mitinge geldi.

Adam düm düz "miting yapıldı da ne olacak ki, sanki kahraman mı oldunuz. Sanki iptal mı olacak maden çalışmaları. Çocukları ve farklı illerden insanları kalabalık gözüksün diye doldurdular. Kim dikkate alacak ki onları" dedi.

Adamın öyle bir konuşması ve mimikleri vardı ki, konuşurken karşısındaki Ak Partili büyüğüne bakıyordu. "Ben size şu an yalakalık yapıyorum. Bemi duy. Baka senden yana konuşuyorum." Der gibiydi.

Ancak Ak Partili büyüğümüz, kafasını önüne eğmiş dinliyordu. Adamın lafı bittiğinde şunu söyledi. "olur mu öyle şey, çocuk veya genç, yaşlı. Artvin`de yaşayan veya Artvin dışından gelen, kim olursa olsun, Artvinli olarak çok güzel bir araya gelindi. Muhteşem bir miting oldu. Insanlar memleketleri için çom güzel birliktelik sağladılar. Kutlarım" deyince, o yalakalık yapan adamın suratı pişmiş tavuğa döndü.

Artvin`deki miting siyaset üstü bir bütünleşme idi. Artvin`deki miting Artvin sevdasıydı. Buna siyasilere yalakalık yapmak için olumlu konuşmak mümkün değildir. Para kazanmak için olkumlu şeyler söylemek mümkün değildir.

Artvin yok olmasın....

Tüm Artvin sevdalılarına saygılarımla...

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1510