PAY İSTİYORLAR…

Merhaba.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gülten Kışanak, Al Jazeera Türk`e yaptığı açıklamada, "Kesinlikle pay istiyoruz, yereldeki tüm enerji kaynaklarından, yeraltı, yerüstü zenginliklerinden, ekonomik varlıklardan yerelin pay alması lazım" dedi. Diyarbakır`daki petrol kuyularının sayısı, ne kadar üretim yapıldığı gibi konularda çalışmaya başladıklarını anlatan Kışanak, "Petrol ekonominin ana dinamosudur ama oraya enerji gidiyor, bize kirliliği kalıyor. Elektrik gidiyor borç kalıyor; petrol gidiyor, sularımız kirleniyor. Bunu ne Allah kabul eder, ne kul kabul eder, ne demokrasi kabul eder. Kaynaklarını ver, ben götüreyim, ne kadar ağır faturası varsa kalsın, bunu kimse kabul etmez."
Kışanak’ın yaptığı resmen bölücülüktür. Yerel ırkların birbirlerine düşman olmalarını sağlamaktır ve bu bir suçtur.
Şimdi biz de desek ki, “madem pay istiyorsunuz, yıllardır ödemediğiniz elektrik faturalarını sizden toptan tahsil edeceğiz. Ödemediğiniz vergilerinizi, bu ülkeye verdiğiniz zararları sizden tahsil edeceğiz.” Desek ne olur?
Aç kalırlar aç.
Söylediklerine pişman olurlar. Yerel halk bunu söyleyen ve talep edenleri düşman ilan eder.
Bu nedenledir ki, halkları birbirine düşürecek söylemlerden kaçınmak, nankörlük etmemek ve ucuz kahramanlık yapmamak gerek.
Sözün kısası şerefsizlik yapmayacaksın…
Türkiye Cumhuriyeti’nin, milletiyle bölünmez bütünlüğüne saygı duyan herkese…
Saygılarımla…
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5233