SEÇİM ARENASI.

SEÇİM ARENASI.

Merhaba.
Seçim atmosferine giriyoruz. Bugün istifaların son günü.  Herkes Milletin vekili olmak, halka hizmet etmek için yola çıktığını söylüyor.
Hangi siyasi partiden olursa olsun (Ülkenin milleti ile bölünmez bütünlüğüne saygılı olanlar)Gerçekten bu amaç ile yola çıkanlara saygımız sonsuz.  
Fakat;
Amaç bulundukları mevkilerini yükseltmek veya daha kolay iş almak için yola çıkanlara şimdiden hakkımı helal etmiyorum.
Aslında, insanların gözlerindeki asıl amaç okunabiliyor. İşte tam da bu nedenle bazıları halkın içine girmekten çekinirler. 
Artvin’deki aday adayları henüz netleşmedi. Sanırım bugün(ben yazıyı yazdığım saatlerde) netleşebilir.
Artvin küçük bir yer. Kimin ne olduğunu bilmeyen yok. Bu nedenle Artvin’deki aday adayları hakkında fikir beyan etmeyi şimdilik düşünmüyorum.
Ancak;
Ak Partinin 2011 seçimlerindeki başarısını ele alırsak, CHP’deki ön seçimde belirlenecek adaya göre iki vekil çıkarma ihtimali olan parti Ak Partidir.
Eğer Ak Parti iki vekil çıkarmak istiyorsa, İsrafil Kışla da eğer Artvin’den aday olacaksa, ikinci sıra için mutlaka sahilden bir aday belirlemelidir. Burada da en güçlü isim bana göre  Nedim Koyuncu’dur.  Nedim Koyuncu,belediye seçimlerindeki partiye verdiği katkı göz ardı edilmemelidir.
Yok eğer, merkezden veya başka bir ilçeden düşünülüyorsa mutlaka bir bayan aday olmalıdır. Bana göre en güçlü ve en vefalı isim Dilek Alkan’dır.
Saygılarımla…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4461