KAHVALTIDAYDIK

KAHVALTIDAYDIK

Evet diyenlerle kahvaltıda bir araya geldik. AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla ve il Başkanı Erkan Balta`nın Artvin basınıyla buluşmasına tanıklık etme imkanım oldu. Önceki gün telefonuma gelen bir mesaj ile davet edildiğim, kahvaltı Grand Artvin otelinde gerçekleşti. Hopa`dan erken saatte gazeteci arkadaşlarımla beraber çıktık yola, daha evet diyenlerle buluşmadan başlayan `Neden evet, neden Hayır` tartışması yolun bir an önce bitmesine katkı koymaya yaradı. Gazeteci olup fikri olmayan olamaz, olmamalı da.
Saat 14 te il merkezinde yapılacak olan 15 Temmuz şehitleri hatıra ormanı etkinliğine de katılmayı düşündüğüm için kahvaltıya da katılmayı uygun gördüm. Derken gelmiştik il merkezindeki yatırım harikası olan otelin kahvaltı salonuna. Milletvekili, il başkanı, merkez ilçe başkanı ve kadın kolları il başkanı da oradaydı. Yusufeli, Şavşat ve Borçka ile birlikte Arhavi`den de katılan gazeteci arkadaşlarımız vardı. Bizde geldiğimize göre artık başlaya bilirdi toplantı.
Tamda il merkezinden neden kimse yok diyecek gibi olduğumda, merkezden de haberci arkadaşlarım içeriye girdiler. Bazı eksiklere rağmen gazetecilerin büyük bir bölümü gelmiş ve uzun zamandır yapmadığımız kahvaltımıza başlamıştık. Derken il başkanı Balta`nın kısa bir konuşmasından sonra Milletvekili Kışla neden evet denilmesi gerektiğini kendi uslubuyla örnekler vererek anlattı. Yaklaşık kırk beş dakikanın üzerinde bir süre boyunca yeni sistem anlatıldı gazetecilere.
Derken soru cevap bölümüne geçilmiş ilk soruyu da benim sormamla başlamıştı işin karşılıklı konuşulması. Özellikle sorulan sorulara verilen yanıtlar şahsım olarak beni ikna etmeye yetmedi. Sorulara verilen yanıtlar daha çok iktidar partisinin mensubu tarafından pozitif yansıtma tekniği şeklinde oldu. Kesin olarak negatif yansımasıu olan konularda bile bu denli pozitif cevapların gelmesi, beklenen durum olarak nitelendirildi. Hadi hayırlısı olsun.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1045