15 vekil ve tv programı

15 vekil ve tv programı
15 vekil ve tv programı
CHP Artvin milletvekili ve beraberindeki CHP li on dört milletvekili Artvin merkezde organize edilen bir toplantıda Artvin halkıyla buluştu. Sinema salonunda gerçekleştirilen toplantıya Artvin’in değişik siyasi anlayışlarından ve farklı renklerden kişiler katıldı. Toplantının baştan sona kadar olan bölümlerini izleme ve takip etme imkanım oldu. Cuma günü öğlenden sonramızı bu programa ayırmıştık. İyide oldu ilimize gelen on beş milletvekili ile hasbıhal olma şansımız oldu. Konuk sayısı ve anlatılacak konularda çok olunca vaktin nasıl geçtiğini anlamadan üç saat olmuş programın merkez ayağı tamamlanmıştı. 
Salondan hep birlikte çıkarak İnönü Caddesi ve valilik önünden geçerek parti binasına kadar yürüdükten sonra orada lokma ikramı yapıldı. Pekmez ve lokma birlikte tüketilince enerji tamamlanması da gerçekleşmiş oldu. Oradan konuk vekillerin ilçelere taksim ve dağıtımı yapıldı. Artık on beş vekil ile hayırlı işler için tüm ilçelerde propaganda ya devam edildi. Ertesi gün Kemalpaşa beldesinde ki CHP belde başkanlığının açılışı vardı. Açılışa ilgi beklentimin altında olduğunu söylersen kimse kızmasın ancak siyasetin bu denli önemsizleştirilmeye gayret edilmesine karşın yinede bir coşku vardı.
Gelelim Çay tv deki bizim İbrahim Eksilmez’in hazırlayıp sunduğu programa. Değerli dostum zaman zaman beni programına davet eder, eğer müsait olursam bende o davete icabet ederim. Konuğun kim olduğu beni fazlaca ilgilendirmez. Beni ilgilendiren yönü, konuğun kimliğini öğrendikten sonra sormam gerektiğine inandığım soruları sorup soramayacağımdır. Bugüne kadar hiçbir sorun yaşamadığım ve sormam gerekenleri sorabildiğim içinde değerli Eksilmez’in davetlerini geri çevirmem. 
Siyasi iktidarın il başkanı ile yaptığımız ilk program değildi, son da olmayacağını düşünüyorum. Kendimce sormam gereken soruların büyük bir bölümünü sordum diye düşünüyorum. Zaman kısıtlı olmasından olsa gerek birkaç sorumda yoktu değil, eksik kalanlar oldu. Aslında sormam gereken sorulardan ziyade aldığım cevapların önemi daha fazla benim için. Yanıtlar benim için yeterli değildi, İl başkanı Balta’nın bilgi ve donanım portföyü oldukça üst seviyede olmasına karşın, ben aldığım yanıtlardan aydınlandım dersem kendime haksızlık etmiş olurum. Bana yetmiyor, gelecek kaygım ortadan kalmıyor işte bu yüzden hayırlısı olsun diyorum.   

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1097