3 -7 Mart arası

3 -7 Mart arası

Aslında iki yedi Mart arsı demem daha doğru olurdu belki de. Neden mi? Konunun detayına girdiğimde başlangıcın iki Mart olduğunu anladım. Şu an siz bu yazıyı okuyorsunuz ve yayın tarihi itibarıyla iki Mart. Sonradan okuyanları ayrı tutuyorum. Gelelim asıl olan konumuza 3 Mart günü Hopa Atatürkçü Düşünce Derneğinin açılışı var. Burada çeşitli etkinlikler yapılacak ve saat 14 ile 16 arasında ki program Kaçkar tv den canlı olarak yayınlanacak. Konuklarımız da var. Yarsav’ın kurucu başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Gazeteci Yazar Ayşenur Arslan ve Dr. Ali Mutlu Köylüoğlu.
Konuklarımız iki Mart günü Hopa’ya gelecekler. Aynı gün çeşitli ziyaretler ve kahve sohbetleri yapılacak, ertesi gün olan üç Mart Devrim yasalarının kabulünün yıl dönümü olan Cuma günü namazdan sonra Hopa iş Merkezi zemin kattaki ADD Hopa Şubesinin açılışını gerçekleştirecek ve Hopa halkıyla bir araya gelinecek. Her üç konukta konularında oldukça deneyimli ve bilgi dolu kişiler ki izlemeye dinlemeye değer. Yedi Mart’ta ise Anayasa profesörü İbrahim Kaboğlu, Yarsav’ın kurucu başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu ve Dr. Ali Mutlu Köylüoğlu’nun katılacağı Artvin’in kurtuluş gecesinde Grand Artvin Otelinde Artvin halkıyla bir araya gelecekler. 
Üç ve yedi Mart programları bu şekilde, gelelim aradaki tarihlerde neler yapılacak. 3 Mart günü Arhavi ilçemiz ve Kemalpaşa beldemiz de gezilecek. 4 Mart Cumartesi günü Yarsav’ın kurucu başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu ve Dr. Ali Mutlu Köylüoğlu’nun birlikte Yusufeli ilçesinde bir dizi ziyaret ve söyleşilerde bulunulacak. 5 Mart Pazar günü ise aynı ekip ilk olarak Ardanuç ilçesini ziyaret edecek ve devamında Şavşat ilçesine gidilecek. Her iki ilçede de ziyaret ve sohbetler gerçekleştirilecek. Anayasa değişikliği konusunda yapılacak olan referandum konusunda vatandaşlarla bilgi paylaşımlarında bulunulacak. 6 Mart Pazartesi günü de bu iki değerli konuğumuz Borçka ve Murgul ilçelerini ziyaret ederek il genelinde bir dizi programlar gerçekleştirmiş olacak.
Artvin Faal Gazeteciler Derneği olarak konuklarımızla birlikte iki programı Kaçkar tv den canlı olarak yayınladıktan sonra ara programlarında haber ve söyleşilerini sizlerle paylaşacağız. Dileyen ve merak eden tüm Artvin dostlarını bu programlara davet ediyorum. Bu süreçte gerek il merkezinde gerekse ilçelerde yaşayan tüm Artvinlilerin düşüncelerinin ne olduğuna duyduğumuz saygıyla birlikte etkinliklere katılmaları hem kendileri açısından hem konuklarımız açısından hem de Artvin açısından faydalı olacağını umuyorum. Davet bizden katılım sizlerden hadi hayırlısı… 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1048