5 yıldızlı oda

5 yıldızlı oda
Hani yıllardır gazetecilik yapıyorum, az buçukta olsa bilmiş, görmüş, duymuş hatta yaşamış birisi sayılırım diye düşünüyorum. Yaklaşaık altı ay önce aktif olarak mensubu bulunduğum Hopa Ticaret ve Sanayi Odasının Meclis üyesi olarak duyduğum memnuniyeti ve mutluluğu anlatmak istiyorum. Nereden başlasam bilmiyorum ancak Hopa TSO ile ilk tanışmam 1993 yılında üniversite hayatımı Bursa`da  yarıda bırakarak döndüğüm memleketimde (Köyümde) Radyo yayıncılığına başladığım sıralarda olsa gerek, belki daha da gerisi vardır. Devamında 1999 yılında ki oda seçimlerinde o dönemin genç ve yenilikçi anlayışında da yedek sıralarda listede yer almışım.  2013 Haziran ayında yapılan son seçimlerde de yedek listede yer alarak şu anki yönetime destek oldum. Neticede asıllardan ayrılan bir kişinin yerine altı aydır meclisteyim.
Özetle geçmişten bahsettikten sonra altı aylık sürede ki gelişmelerin bana kattığı memnuniyeti ve mutluluğu yine özetle sizlerle baylaşmakta yarar var. Mesleki yakından takip ettiğim ancak içinde aktif rol alamadığım Hopa TSO nın inşaatının son aşamasında aktif yer alarak gelinen durumda gerek fikir gerekse öneri emek bazında  katmaya çalıştığım verilerle o binada toz zerreciği kadar bile olsa katkı koymuş olmanın mutluluğumu desem. Yoksa oda faaliyet ve etkinliklerinin yapılması, duyurulması ve tanıtımına koymaya çalıştığımız tozcuklar mı desem. Bütün bunların yanısıra TOBB deki Akreditasyon sertifika törenini mi desem?
Neyse her birinin bana verdiği menmuniyet ve mutluluk bir çok şeyin önünde olduğunu diyebilirim. Ülke genelinde yüzlerce oda ve borsa var. Bunların arasında beş yıldızlı oda statüsüne sahip olan oda sayısı belkide dörtte biri bile değil. İl odalarının ve il olabilecek büyük ilçe odalarının isimlerinin sayıldığı ve sıralandığı bir törende Karadeniz bölgesinin neredeyse en aktif odalarının başında yer alan Hopa Ticaret ve Sanayi Odasının isminin yer alması ve orada bulunmuş olmanın verdiği memnuniyet ve mutluluğu sizlere aktarma heyecanını yaşıyorum. 
Çok ayrıntıya girmeden sıradan bir belge töreni gibi bile olsa o listede yer almış olmanının verdiği öz güvenle Oda Başkanı ve yönetim kuruluna, Meclis başkanı ve meclis kuruluna ve ayrıca Genel sekreter ve oda personellerimizin tamamına emeği asla unutulmayacak olan Akreditasyon sorumlusu çalışanlarımıza minnet ve şükranlarımı ileterek teşekkür ediyorum. Bu gurur oda üyelerimizin tamamına aittir. Sadece binasıyla değil yönetim ve servis hizmetleriylede bir çok ili geride bırakarak beş yıldızlı bir oda olmanın güzelliği hepimize hayırlı olsun...

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1117