Artvin günleri ve siyaset

Bu gün 3. Sü organize edilen Ankara Artvin günlerindeyim.
Bu gün 3. Sü organize edilen Ankara Artvin günlerindeyim. Değişik simalarla karşı karşıya kaldım. Çok sayıda Artvinlinin katıldığı ilk gün programına tabi ki de siyaset damgasını vurdu. Çalışma Bakanı Faruk Çelik, Orman eski Bakanı Hasan Ekinci, AK Parti ve CHP’nin mevcut milletvekillerinin yanı sıra AK parti ve CHP’nin eski milletvekilleri de katılmıştı, açılış törenine. 
2011 yılında ilki yine AKM’de yapılan Ankara Artvin günlerinin üçüncüsü bu yıl yine AKM’de gerçekleşti. İkincisi ise Ankara’da bulunan Artvin vakfına ait olan Artvin evinde yapılmıştı. Artvin evinde yapılan etkinliğe katılmamıştım. Gazeteci Sami Özçelik ile birlikte karşı durduğumuz etkinliğin Artvin evinde yapılmasını doğru bulmamıştık. O dönemin valisi öyle istediği için biz ikna edemedik ve vasatın altında denilecek bir etkinlik yapıldığını öğrenmiştik.
Neyse gelelim günümüze. Açılış günü sadece bakan ve milletvekili düzeyinde değildi tabi ki de, Artvin’den gelen siyasiler e siyaset planı yapanlarda Ankara’daydı. Artvin belediyesinin çiçeği burnunda belediye başkanı Mehmet Kocatepe’de Ankara’daydı. Kocatepe Ankara’nın ve bu tür etkinliklerin yabancısı olmadığı yüzünden belliydi. Arhavi ve Yusufeli belediye başkanları da Ankara’da olduklarını ve etkinliğe renk kattıklarını söyleye bilirim.   
Vali Kemal Cirit etkinliğin ev sahibi olarak Artvin’imize onur katarken, ses sanatçısı Cengiz Kurtoğlu’da katılanlar arasındaydı. Ankara’da görev yapan bürokratlarımızın da geniş katılım sağladığı etkinliğe, havanın güneşli olması nedeniyle Ankara’da yaşayan Artvinliler de yoğun ilgi ve katılım sağlamıştı. Yerel kanallardan birisi olan Çay Tv etkinliği canlı olarak yayınladı.
Artvin merkez ve ilçelerinden halk eğitim merkezleri, kamu kuruluşları, belediyeler, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda gazetecinin katıldığı Ankara Artvin günlerinin üçüncüsüne ben tesadüfü olarak katıldım. Yerel seçimlerin ardından bir takım iş programımdan ötürü Ankara’da bulunuyordum. Artvin’den gelen gazeteci arkadaşlarım ve yazı işleri müdürüm aynı zamanda çay tv program sunucusu İbrahim Eksilmez’in davetiyle etkinliğe katıldım.
İyi ki de haberim olmuş, iyi ki de katılmışım mükemmel bir gün yaşadım. Eski dostlarımı görme şansım ve hal hatır sorma sohbet etme fırsatım oldu. Ankara’da yaşayan birçok bürokrat ve iş çevrelerinden Artvin sevdalısı dostlarımla hal be hal ettik. Artvin siyasetinin özellikle son seçimlerde Hopa 
ayağında baş aktör olan kişinin de 
etkinliğe katıldığını görmedim değil. Her neyse gelecek güzel günlerin umuduyla, bu güzel etkinlikte bazı aksamalara rağmen emeği olan her bir bireye teşekkürlerimi sunuyorum.  
 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 2449