Artvin günlerinde Cengiz!

Artvin günlerinin 3.sü yapılacak hayırlı olsun. Birincisi AKM yapıldı. Beğeni aldı. Spekülatif söylentiler olmadı.

Artvin günlerinin 3.sü yapılacak hayırlı olsun. Birincisi AKM yapıldı. Beğeni aldı. Spekülatif söylentiler olmadı. 2.si geçen yıl Artvin evinde yapıldı. Girişteki Özaltın flaması nedeniyle büyük tepkiler oldu. Bu yıl Özaltın yerini Cengiz`e bıraktı. Bakın davetiyede kimin logosu var. Geçen yıl Özaltın firmasına haksızlık mı yapıldı acaba? Maden firması Özaltın değil, Eti Bakır’ın sahibi Cengiz’dir. Bunu firma vermeye çalıştığı ilanlarla ortaya koymuştur. 
Siz bu yazıyı okurken ben ve bir gurup gazeteci arkadaşım muhtemelen Cengiz’in Artvin ayağı olan Eti Bakır’ın proje müdürü ve Halkla ilişkiler müdürüyle basına bilgilendirme toplantısında olacağım. Dünkü yazımda da belirttiğim gibi firmanın ilgili kişileri toplantıdan 24 saat önce toplantı yerini, saatini ve kimin konuşmacı olacağını bana bildirdiler. 
Gelelim Artvin günleri ve Cengiz’e; ilkini Ankara’da bulunan Artvin vakıf ve derneklerinin oluşturduğu platform ile birlikte, Artvin Valiliğinin de desteğiyle Atatürk Kültür Merkezinde (AKM) Ankara yapılmıştı. Yüzbinlere varan ziyaretçi sayısıyla katılan gözde konuklarla gerek yerel gerekse yaygın medyanın da ilgi odağı olmuştu.  
İkincisine katılmadığım gibi Dikmen’de ki Artvin evinde yapılmasını da benimsememiştim. İkinci Artvin günleri de eğrisiyle doğrusuyla yapılmış, gerek etkinlik esnasında gerekse sonrasında çeşitli spekülatif söylemlerle karşı karşıya kalınmış, hatta Artvin vakfı başkanına bazı suçlamalarda bulunulmuştu. Özaltın firmasının etkinliğe sponsor olmuş olması ve Artvin evinin kapısında bulunan bayrak direklerinden birinde firmanın logolu flamasının dalgalanıyor olması farklı tepkilere ve suçlamalara sebep olmuştu. 
Bu yıl 3.sü yapılan Artvin günlerine sponsor olan firmalar arasında Özaltın bulunmuyor. Gönderilen davetiyelerde Özaltın’ın yerinde madeni işleyecek olan Eti Bakır’ın gerçek sahibi Cengiz yer alıyor. Ankara Artvin Vakfı Başkanı imzasıyla gönderilen davetiyede bulunan sponsorların logoları arasında Cengiz’in logosu da yer alıyor.  
Davetiyede aynen şöyle yazılıyor. “2-5 Haziran 2013 tarihleri arasında Artvin evinde 3. Artvin tanıtım günleri Artvin Valiliği, Artvin Belediye Başkanlığı, Artvin Çoruh Üniversitesi, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası, İlçe Kaymakamlıkları ve İlçe Belediye Başkanlıkları ve Kamu Kurumları ile Sivil Toplum Örgütlerinin Katılımıyla gerçekleştirilecektir. Şeklinde devam eden davetiyede özellikle Artvin Belediye Başkanlığının da olması tabiki de doğru bir durum ancak o davetiyede sponsor firmaların yer almasına ve Artvin’de maden konusunda ki dik duruşuyla bilinen Dr. Emin Özgün’ün nasıl bir tepkisi olduğunu veya olacağını, hatta olup olmayacağını da merak ediyorum. 
Geçen yıl oluşan olumsuz tepkiler sonrası Ankara Artvin vakfının Cengiz’den destek almasına da anlam veremiyorum. Kendisini çok iyi tanıdığım başkanın Cengiz gibi bir firmadan böyle bir desteğe ihtiyacı olmadığını biliyorum. Hayrola sayın başkan medyayı yakından takip etmiyor musun, mensubu olduğun partinin milletvekilini de mi yakından takip etmiyorsun. Neden, neden, neden…
Yarınlarınız UMUT olsun.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1720