Artvin Hopaspor kongresi

Artvin Hopaspor kongresi
Dün ilçemiz Hopa ticaret ve sanayi odası Atatürk konferans salonunda gerçekleştirilen kongreden bahsetmek istiyorum. Öncelikle 1961 yılında kurulan ve günümüze kadar gelinen süreçte, başlangıçta Hopaspor olan ve sonradan Artvin Hopaspor adıyla ilimizi üçüncü lig ve ikinci lig gibi yerlerde temsil eden, bu güzide takıma katkısı olan desteği olan ve yöneticilik ve başkanlık yapan kişilerden ebediyete intikal edenlere rahmet, kalanlara sağlık ve başarılar dileyerek teşekkür etmek istiyorum. İl defterdarından, liman işletmeleri genel müdürüne, iş insanından, otobüscüsüne, emeklisinden, patronuna kadar bir çok başkan ve yönetici bu takıma çok şey verdi.
Bir çok başkan ve yönetici dedim, çünkü her yıl olagan üstü kongreler yapıldı. Üç yıllığına seçilmesine karşın seçilen hiç bir yönetim üç yıl görev yapamadı. ya şampiyon olduk, ya küme düştük yada amaca ulaşmakta zorluk yaşadık. Değim yerindeyse tam bir değirmen misali (Artvin Hopaspor Hopaspor olabilmek için) sadece yönetici ve başkan öğüttü. Zman zman gereksiz ve haksız eleştirilerle karşı karşıyan kalan mı dersin, bu makamı kendisine siyasi yada ticari rant için basamak sayan mı dersin, mahsumane memleket sevdalılarından alında, kendisini fark ettirmek isteyenlere kadar, her türden değişik değişik insanlar yer aldı bu kulübün yönetiminde. 
Son yıllarda o eski günlerinden eser bile kalmamış olan, Artvin Hopaspor yine değim yerinde ise `Küllerinden yeşeren` bir takım oldu çıktı. BAL liginde yedi yıl mücadele eden Arhavispor saltanıtına son veren ve Hopaspor un eski yıllarını anımsatan bir yapıya bürünen Artvin Hopaspor artık adından daha fazla söz ettirecek gibi görünüyor. Hasbel kader bende bu takımın üyesi ve yöneticiliğini yapmış olan birisi olarak, yapılan genel kurulda şirketleşme yolunda edindiğim sezilerimi dile getirdim. Hopaspor un şirketleşmesi talebiyle ortaya çıkan başkan Çakmak`ın bu hayalinden vazgeçmesi gerektiğini ve şirketleşen kulüplerin akıbetinin ne olduğunu anlatmaya çalıştım. Sanırım anlamış olmalılar ki, çiçeği burnunda yeni başkanın konuşmalarındaki satır aralarında bir geri adım sezinledim. Hadi hayırlısı bakalım.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1113