Artvin Hopasporlu olmak

Artvin Hopasporlu olmak

Önceki gün Hopa ticaret ve sanayi odası Atatürk konferans salonunda gerçekleşen bir toplantıda A.Hopaspor konuşuldu. Oturumu yöneten eski başkanlardan Casim Cihan`dı. İlk olarak Artvin Hopaspor Başkanı Oğuz Çapkınoğlu konuklara takım hakkında bazı bilgiler verdi. Devamında ilçe Kaymakamı Ferit Görükmez bazı düşüncelerini paylaştı. Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek ise kalıcı gelirler elde etmenin önemini örneklendirerek söyledi.  Daha sonra HopaTSO Başkanı Osman Akyürek yaptığı konuşmasında yapılması gereken önerilerini sıraladı. En kısa konuşmasını yapan Esnaf Odası Başkanı Osman Küçükali ise Hopa`ya ve Hopaspor`a olan bağımlılığını dile getirdi.  CHP ilçe Başkanı Adnan İskender konuşmasında geçmiş yıllardaki kulüp müdürlüğü yapmış olduğu döneme göre gelinen süreci ciddi bir atılım olarak değerlendirdi. 
Bilgilendirme ve görüş alışverişi amacıyla yapılan toplantıya katılım sayısal açıdan düşük ancak önemsenmesi bakımından ise oldukça yüksekti. Katılanların tamamı baştan sona kadar yapılan tüm konuşmaları dinleyerek önemsendiğini ortaya koydular. Her ne hikmetse konuşmacıların tamamına yakını, hep katılımın az olmasından yakındı. Yakınanlar katılıma ne katkı koyduklarını (Pardon) koyamadıklarının öz eleştirisini yapmadan, gelmeyenlerden dolayı gelenlerin moral ve motivasyonunu bozmaya (istem dışı) özen gösterdiler. Burada ki konuşmacıların eleştiri yerine öneri ve çözüm üretmeleri gerekirken, hatta gelecek yıl için gerek bireysel gerekse kurumsal olarak neler yapacaklarını konuşmaları gerekirken daha çok es geçme mantığında olduklarını gördüm. Kimse kusura bakmayacak. Herkes kendi işini yapacak. Bende orada konuşmamı yaptığım için gönül rahatlığıyla söyleye bilirim. Eleştirmek bizim işimiz, ancak sürekli eleştiri de bazı zamanlarda amaca ulaşmaya katkı değil zarar verebiliyor.
İşte tamda bu nedenle İstanbul`dan gelen ve bu takımın kapısında bekçilik bile yaparımdiyen İş insanı olduğu bilinen şahsın moral ve motivasyonuna zarar vermemek için o kişinin ne adını nede konuştuklarını konu yapmıyorum. Takımın çaycısı da, kapıcısı da olurum diyen şahsın konuşmasından anladığım kadarıyla gelecek sezon Artvin Hopaspor`un başkanlığına aday, kendisine ve oluşacak olan ekip arkadaşlarına şimdiden başarılar diliyorum. Paranın herşey olmadığını, birlikteliğin çok şey olduğunu ve başarının temelinde, şehrin top yekün birlikteliğinden geçtiğini bildiğini düşünüyorum. Taraftar gurupları adına gerek Denizin Asi Çocukları, gerekse Şehrin Azizleri temsilcilerinin de birer konuşma yaptığı toplantının faydalı ve yararlı bir toplantı olduğunu söyleyerek, hadi hayırlısı diyorum.  

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1520