Aşağıya çekmek

Dün akşam saatlerinde Artvin merkezde önemli bir yatırımın, temel atma töreni vardı. Artvin belediyesi ve özel sektör iş ortaklığıyla oluşturulan konsorsiyum yirmi üç milyon liralık dev bir yatırıma imza koydular. Yılmazlar, Demiröz ve Sezgin iş ortaklığıDün akşam saatlerinde Artvin merkezde önemli bir yatırımın, temel atma töreni vardı. Artvin belediyesi ve özel sektör iş ortaklığıyla oluşturulan konsorsiyum yirmi üç milyon liralık dev bir yatırıma imza koydular. Yılmazlar, Demiröz ve Sezgin iş ortaklığı belediyenin kendi yerinde alışveriş merkezi ve otel inşaatına başladı. 
İnşaat aslında daha önceleri başlamış, kış nedeniyle de temel atma töreni yapılmamıştı. Gecikmeli yapılan bu törene katılım oldukça iyiydi. Milletvekili, Vali, il Müdürleri, iş adamları ve Artvinli vatandaşlar katıldı. Programa teknik bilgilerin aktarıldığı konuşmayı inşaatın ortaklarından ve mimarı yaptı. 
Daha sonra kürsüye gelen Artvinli iş adamı ve her kes kadar Artvin sevdalısı olduğuna inandığım Bahattin Demiröz konuşma yaptı. Demiröz Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis seçimlerinde başkanlığa aday olarak çıkmış ve seçimi kazanamamıştı. Seçimlerin hemen akabinde yapılan bu temel atma töreninde biraz sitemli, biraz da  duygusal bir konuşma gerçekleştirdi. 
Demiröz konuşmasında özellikle Artvin’e yatırım yapan iş adamlarının paçalarından aşağıya çekilmek istendiğini ve çeşitli engellerle karşılaştıklarını söyledi. Demiröz konuşmasında ki en can alıcı bölümü ‘Artvin’de doğduk, Artvin’de yaşıyoruz, Artvin’de yatırım yapıyoruz ve Artvin’de öleceğiz’ demesi duygu yükünü ortaya koymuş oldu. 
Demiröz’ün bu anlamlı konuşmasının ardından kürsüye gelen Dr. Emin Özgün hiç gecikmeden ‘Hayırdır, sizin paçanızdan kim çekiyor? Aşağı çekme işi bizim siyasilerde olur. İş adamlarında böyle bir şey olamaz’ diyerek, Artvin’de yaşamak, yatırım yapmak ve ölmek konusunda da ‘ne yapalım benim çocuklarım Artvin’e gelmiyor, ben de yatırımımı Ankara’ya yapıyorum’ derken sanki Demiröz’ün sözlerine cevap niteliğinde bir başlangıç konuşması yaptı. 
Devamında da Özgün ‘iş adamları da iş adamlığını bilecek, düzgün olmayan iş adamları da var’ diyerek maden firmasının sahiplerine gönderme yaptı.  Burada milletvekili ve vali konuşma yapmadı. İş adamları ve belediye başkanının konuşmalarında oluşan negatifliği giderecek bir devlet büyüklüğü edasıyla valinin umut veren bir konuşma olur diye düşünüyordum ancak olmadı. Halk oyunları ve devamında butona basma ve törenin tamamlanması. 
23 Milyon TL tutarında ki bu yatırımı Artvin’e kazandıran belediye başkanı Dr. Emin Özgün’ün iş adamı Mustafa Yılmaz’dan ‘Açılışa beni de davet ederseniz gelirim, Açılışta ben burada olmayacağım’ demesi Başkanın veda konuşması gibi algılandı. Başkan Özgün Artvin belediye başkanlığına aday olmayacağını açıklamıştı. Ancak Artvin’den ve Artvin siyasetinden uzak kalmayacağını da belirtmişti. 
Ticaret odası seçimleri ve sonrasında edindiğim izlenimler şu şekilde özgün Ankara’ya yapmış olduğu bireysel yatırımlarını, Artvin Milletvekilliğine soyunma düşüncesinde. Bayraktutan’ın yaptığı veya yapacağı hatalar Özgün’ün tahmini düşüncelerine netlik kazandıracak. Bana göre Bayraktutan ve Özgün’ün aynı kulvarda demokratik bir çekişme içerisine girmeleri an meselesidir.  TEKRAR
 
       Yarınlarınız UMUT olsun.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1445