• Ana Sayfa
  • »
  • Bazı şerefsizlere rağmen inadına sol inadına CHP

Bazı şerefsizlere rağmen inadına sol inadına CHP

Bu gün listeler son halini aldı. Artık liste kavgası sona erdi. Kimisi hak etmedi yer buldu, kimisi ise hakkını alamadı listelerde uzak kaldı.

Bazı şerefsizlere rağmen inadına sol inadına CHP

Bu gün listeler son halini aldı. Artık liste kavgası sona erdi. Kimisi hak etmedi yer buldu, kimisi ise hakkını alamadı listelerde uzak kaldı. CHP’nin en can alıcı sorunlarının başında yer alan demokrasi söylemi yerini yanlışlıklara ve tek adamcılığa bırakmış, örgüt kendi bağımsız tespitlerini hayata geçiremiyorsa, özgür iradesiyle örgüt bazlı seçim yapamıyorsa, birlerinin işareti ve mecburi dayatmasıyla gerek il genel meclisi aday listesini gerekse belediye meclis listesini yapıyorsa; varsın olsun biz bunu bilelim, buna rağmen partimize daha sıkı sarılarak sahiplenelim.

Yapılan listede kafaya koyduğun kişi için başka çalışan yok, tek destekçimiz bu diyeceksin olmazsa olmazı ortaya koyacaksın. Beş yıl görevde olan diğer isimleri yok sayacaksın. Sonra da beraberindekileri sinsi sinsi yollarla listede seçilecek yerlere yerleştireceksin. Benden de anlayış bekleyeceksin, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demez miyim. Eğer o isimler çalışıyorsa ki çalışmıyorlar. Kafaya koyduğun adam için tek çalışanımız niye diyorsun. Eğer gerçekten tek çalışan kafada ki kişiyse diğerlerini seçilecek yerden koymak için neden entrikalar yapıyorsun.

Bütün bunları ve daha fazlasını soracak zamanımız olacak tabiî ki de. Ancak yinede sana rağmen ben CHP ye olan bağımlılığıma devam edeceğim. 2009 yılında yaptıklarınızı bana fatura etmeye devam edeceksen gelirsin karşıma genişletilmiş toplantıda sen konuşursun bende konuşurum orada partililer gereken değerlendirmeyi yapar ve kim kara kim aydınlık belli olur. Varsa cesaretin ve aksa kendi sayfaların hodri meydan.

Bana yapılan onca haksızlığa rağmen ben her daim CHP li kimliğimle övündüm övünmeye de devam edeceğim. İl genel meclisi aday adaylarından birinin dediği gibi ‘eğer bu şekilde devam ederseniz yarın partiye sahip çıkacak adam bulamazsınız’ söyleminin yanı sıra bu ilçede tek başıma da kalsam ben CHP liyim CHP li kalacağım diye bilecek kaç kişiyi listede seçilir yere yerleştirdin. Listenin ön saflarında yerleştirdiğin isimlerin şahsına saygı duyarak dün hangisi CHP liydi yarın hangisi CHP li kalacak.

2009 da sana söylediğim bir sözü yeniden söyleyecek kadar bu seçimi garantide görmüyorum. Risk var, sana rağmen, riske rağmen bu seçimi CHP almalı ve alması için var gücümle mücadele edeceğim. Sokağı dinlemeyen, örgütü takmayan ve ben ne dersem o olur anlayışının yıkılması için dışarıda değil kaçarak değil içeride ve kazanarak mücadele edeceğim. Eğer ki CHP varsa Herkes için var anlayışını benimsiyorsak ki sonuna kadar evet. Senin her fırsatta siyaseten düşmanın olabilirim ancak senden uzakta değil seninle birlikte. Senin için değil, kendim içinde değil ama yaşadığım kent için, yaşadığım şehir için, yaşadığım ülkem için herkes için CHP, sana rağmen inadına sol inadına CHP. 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1905