Bitse de kurtulsak

Bitse de kurtulsak


O kadar gerildik ki sanki dünyanın sonu geliyor. Her ne hikmetse ülkemizin referandum süreci her kes gibi bizleri de gerdikçe germeye devam ediyor. Aslında güle oynaya gitmemiz gereken referandum sürecinde, gerek iktidar gerekse muhalefet sonucu tahmin etmekte zorlandıkça artık kırıcı hatta üzücü söylemler gereksizce iddialarda bulunur oldular. Oysa vatandaş, bu tür söylemlerdense daha yapıcı ve hatta bilgilendirici şeyler duymak istiyor. En azından değişiklik olursa nelerle karşılaşacağını bilmek, değişiklik olmaz ise de neler olmayacağını bilmek ister.

İster istemesine de sunacak olan siyasiler nerede? Siyasiler nerede derken aklıma geçtiğimiz hafta sonunda ilimizi ziyaret eden politikacılar geldi. Cuma günü içişleri bakanı Demokrat Parti eski genel başkanı Süleyman Soylu, MHP’li Saffet Sancaklı ve Erkan Haberal, DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve Genel sekreteri ilimize genel siyasiler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri oldu. Cuma günü hem Bakanın Arhavi mitingini, hem MHP’nin Hopa’da ki parti binası açılışını hem de DİSK başkanının AFGAD ziyaretinde bulundum.

Sayın Bakanı Arhavi’de dinlerken birden 2009 yılında ki DP Genel Başkanı olarak gelmiş olduğu Arhavi mitingini hatırladım. Soylu’nun siyasette ne kadar gelişmiş ve değişmiş olduğunu görme şansım oldu. Kişiler tabiî ki de takım tutar gibi parti tutmamalı da ancak bu kadar güzel değişim de siyasette olur mu? Diye kendime de sormadan duramadım. Yanıtımı burada verebilecek miyim bilemiyorum ancak sayın Soylu’nun konumuna gelmem gerekir ki kendi soruma yanıt bulayım kanısı hasıl oldu bende.

Sancaklı ve Haberal’ın Hopa programları pozitif anlamda yararlı ve katılımı epeyce iyi bulduğumu söyleye bilirim. Ancak orada ki Ak Partililerin varlığını da kimse inkar etmesin. DİSK’in bizi ziyarete gelmesi hususuna gelince, İl temsilcisi Selim Bilgin’in basın ziyareti talebiyle oluşan ve sıradan bir basın açıklaması şeklinde geçen toplantıda “İşçilerin neden Hayır demesi gerektiğini” anlatmaya çalışan Beko ve beraberinde ilimize gelen hemşerimiz Arzu Çerkezoğlu’na bu ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Hayırlısıyla hepsini uğurlamış olduk.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1020