Bu nasıl bir şeydir

Bu nasıl bir şeydir
Referandum sürecine o kadar hızlı bir şekilde girdikki demeye görün. Bugünkü yazımı istemeye istemeye referanduma ayırmak durumunda kaldım. Siyasiler konjektürü o kadar değiştirmeye çaba sarf ediyorlarki demeyin. Biri çıkıyor öyle konuşuyor, diyeri çıkıyor böyle konuşuyor. Tıpkı bir birlerine blöf yaparcasına, Hayır diyenleri sayarken terör örgütlerini sıralıyanlar devamına ülkenin ana muhalefet partisini de koyuyor. Sonra kalkıp o partililerden de evet demelerini istiyor. Anlamıyorum. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan `PKK - FETÖ - DEAŞ ve HDP`nin Hayır dediğini söylüyürve ekliyor CHP`de onlarla aynı yerden Hayır diyor` diyebiliyor. Günlerce bu ve buna benzer eleştirilerde bulunuyor ve sonra hafta sonunda Adıyaman ve Gaziantep illerinde ki toplu açılışları esnasında `HDP ve CHPli seçmenlerden de evet demelerini istiyorum` diyor. Dolayısıyla bu isteğinin ne tür karşılığı olacağını yine o partilere mensup olan vatandaşların vereceği bir karar olarak görüyorum. Ancak anlamıyorum.
Diğer tarafta CHPli Özgür Özel`de MHP`ye verip veriştirebilirken, başka bir konuşmasında `MHP tabanının yüzde sekseni Hayır verecek` diyebiliyor. MHP genel başkanı Bahçeli`de Hayır diyen milletvekillerini ihrac etmek için disipline veriyor. Evet için AK parti ile ortak eylem planları yapıyor. Günler öncesi de `Benim bir tek oyum var o da Evet olacak` diyor. Burada anlamadığım nasıl oluyorda bir partinin genel başkanı hem bir oyum var oda evet olacak diyor, hayır diyen partililerinide ihrac etmeyi göze alıyor. Anlamıyorum.
Bu ülkeyi on beş yıldır yöneten iktidar partisi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın HDP li ve CHP li vatandaşladan Evet oyu istemesi, bu ülkeyi on beş yıldır iyi yönetmediğini söyleyen ana muhalefet partisi ve MHPli muhalifler yeni anayasanın oylanacağı referandum öncesi daha etkin ve daha doğru politikalar üretmelidirler. Kendi ülkemizin çıkarları doğrultusunda politikalar üreterek on sekiz madde içerisinde yer alan doğruları ve yanlışları net olarak açıklamaya çalışsalar. Vatandaşlar, değişiklik sonrası nelerin ne şekilde yürüyeceğini anlayacağı söylemler olsa olmaz mı? Anlamıyorum.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1079